Вівторок, 3 СерпняПерший регіональний
Shadow

Як херсонцям вберегтися від коронавірусу

У грудні 2019 року в Китаї виявили новий вірус – коронавірус 2019-nCoV, який викликає важке захворювання легенів. Епідемія триває майже місяць і, незважаючи на жорсткі заходи китайської влади, інфекція  «дісталася» вже до 14 інших країн.

Проте не слід панікувати. Ця дуже небезпечна хвороба, на щастя, до Херсонщини не дійшла. Зараження на території України поки що жодного не підтверджено.

Загалом, за інформацією директора Херсонського обласного Центру громадського здоров’я  Юрія Ромаскевича, світові лабораторії підтвердили (дані  на 27 січня 2020 р.) діагноз майже у 3 тисяч хворих. Ще понад 4 тисячі госпіталізовано з підозрою на небезпечний вірус. Також, на жаль, 80 людей загинуло, а доля інших пацієнтів – під великим питанням.

Більшість країн наразі «стоїть на варті», аби не пропустити вірус на територію своєї держави. Заходи з безпеки запроваджені, в тому числі, і в Україні. В аеропорту «Бориспіль» лікарі перевіряють стан здоров’я всіх пасажирів із Китаю.

Втім, навіть такі перестороги мало ефективні.  Передається хвороба, як і вірус грипу чи ГРВІ, повітряно-крапельним шляхом. Але на відміну від останніх, які проявляються вже на перший-другий день після зараження, інкубаційний період 2019-nCoV триває від 1 до 14 діб. Тож симптомів може не бути майже два тижні, і увесь цей час носій вірусу заражає оточення.

Тож, директор Херсонського обласного Центру громадського здоров’я  Юрій Ромаскевич наполегливо рекомендує дотримуватися, на перший погляд, простих, але ефективних запобіжних заходів.

Юрій Ромаскевич:

«По-перше, миття рук і обличчя з милом – це ефективний засіб, що знешкоджує вірус на поверхні тіла. По-друге, враховуючи те, що вірус має також ентеральний шлях зараження, тобто через стравохід, ми маємо припинити вживати м’ясо диких тварин. По-третє, треба за можливості уникати місць скупчення людей, уникати людей з ознаками респіраторних захворювань. Одягати маску треба в магазині, в маршрутці, а не в парках на прогулянках. Це дієві засоби профілактики як коронавірусу, так і звичайного вірусу грипу».

Головні клінічні ознаки захворювання: підвищена температура тіла та затруджене дихання. При коронавірусі людей вбиває саме респіраторний синдром, проблеми з диханням.

Тож, якщо ви відчули перші клінічні ознаки, Юрій Ромаскевич радить одразу звернутися до лікаря та перебувати вдома на лікарняному або в лікарні, якщо лікар вирішить, що потрібна госпіталізація. Найбільш обережні мають бути люди похилого віку та діти.

До речі, в Китаї вже є закон про навмисне зараження коронавірусом, який передбачає  позбавлення волі за порушення. Згідно з цим законом навмисним зараженням вважається відмова від госпіталізації, запропонованої лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *