Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Як херсонцям вберегтися від осінньої депресії та психічних розладів

осінь

За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій херсонець. Тому сьогодні, 10 жовтня, до Дня психічного здоров’я журналісти нашого видання підготували для вас поради від кандидата психологічних наук Шебанової Світлани Георгіївни, яка розповіла, як вберегти свій емоційний стан від стресів та осінньої депресії.

психолог
Шебанова Світлана Георгіївна, кандидат психологічних наук

Часто на людей негативно впливає зміна пори року, зокрема, восени. Холодно на вулиці і вдома, дні стають коротшими, сонце з’являється все рідше. У таких умовах величезна кількість людей стають жертвами осінньої депресії.

Таким людям  Світлана радить, щоб у квартирі було яскраве світло та штори світлих кольорів – наближені до білого. Звісно, найкращими ліками, від осінньої депресії  є мандрівки у «теплі края», але не всім це по кишені. Тоді, аби не поринути у депресію, психолог радить наступне. Найголовніше – це позитивне налаштування. В першу чергу все залежить від ваших думок. Увесь негативний потік, який ви промотуєте у голові, психолог радить записувати на папері та знаходити на кожну проблему та негативну думку – контраргумент та направляти себе на позитивне мислення.

Крім того, не треба забувати про звичайне здорове харчування та активний спосіб життя. Ходіть пішки, дихайте свіжим повітрям, а на вихідних обов’язково вибирайтеся в парк чи ліс.

Також психолог радить у будь-який момент, коли відчуваєте тривогу, одягатися і просто гуляти пішки, йти на пробіжку або ж влаштувати генеральне прибирання вашої оселі.

Одним з найбільших факторів психічного розладу є перевтома.

“Люди повинні відпочивати. На роботі ми проводимо більшу частину життя, тому до її вибору потрібно ставитися дуже уважно. По-перше, робота має подобатися. По-друге, треба вміти розмежовувати роботу та відпочинок. Людина не має брати з собою додаткову роботу додому. Таким чином, організм не відпочиває, тоді втрачається уважність, зосередженість, з’являється дратівливість, невдоволеність, стреси, а потім і психічні розлади”, – розповів фахівець.

Порушення сну та апетиту, тривожність, відчуття провини та відчаю, а також нестача енергії. Це симптоми психічного розладу, часта причина непрацездатності і навіть самогубства. Якщо ви маєте хоч один із цих симптомів, Світлана Георгіївна радить звернутися до лікаря, адже психічний розлад – це хвороба, і часто її неможливо здолати самотужки.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *