У Херсонській області втричі зросла кількість дітей, які хворіють на коронавірусну інфекцію, а саме на штам Омікрон, та потребують госпіталізації. Про це повідомила директорка Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Інна Холодняк. Один з випадків захворювання зафіксовано навіть у новонародженої дитини.
“Якщо минулої хвилі ковід уражав більше людей похилого та середнього віку, то зараз штам Омікрон, в основному, уражає дітей. Це діти віком до 18 років, у тому числі і новонароджені. У нас зараєстрований такий випадок, “, – зазначила Інна Холодняк.
За 2021 рік близько 120 пацієнтів, а саме діти та їх батьки, отримали амбулаторне лікування від ковіду в обласній дитячій клінічній лікарні. За січень і половину лютого 2022 року ця цифра збільшилась майже втричі – 317 чоловік.
“Ми навчилися лікувати, як дітей першого року життя, так і їх матусь. Тому що дуже часто в лікарню поступає вся родина, яка має захворювання на ковід. І ми стали таким закладом, який лікує і дитяче, і доросле населення”, – розповідає Інна Холодняк.
Педіатр Катерина Грабчук розповіла про прояви, які вказують, що дитина захворіла на ковід. Це підвищення температури тіла, яка погано збивається. Висока температура до 40 градусів тіла може триматися декілька днів. Або наявність ларинготрахеїту – голос стає сиплим, порушується дихання. Також у дитини може бути виражена інтоксикація, вона стає млявою, відмовляється від їжі. При наявних симптомах необхідно зробити експрес-тест.
Звертатися до сімейного лікаря варто дітям із груп ризику, які мають неврологічні захворювання, цукровий діабет. У цих груп коронавірус може протікати із ускладненнями.
У дітей, які не підпадають у групу ризику, лікування може здійснюватися за протоколом звичайної вірусної інфекції. Потрібно знизити температуру, пити багато рідини та противірусні препарати.
“Антибіотики призначаються суворо за показаннями лікаря. Зазвичай їх виписують дітям з групи ризику та коли є ускладнення, такі як пневмонія”, – зазначила педіатр.
Як саме перенесена хвороба може вплинути на розвиток дитини, експерти поки що точно сказати не можуть. Але, за словами педіатра, є інформація, що перенесений ковід може відобразитися на інтелекті та бути тригером аутоімунних захворювань.
“Як лікар, я хочу закликати всіх батьків якомога менше відвідувати громадські місця. Якщо прогулянки, то лише на свіжому повітрі. Там, де немає скупченості людей. Це єдина порада, яка може запобігти зараженню. Омікрон дуже контагіозна інфекція, яка швидко передається від людини до людини. Якщо раніше ми казали, що від зараження рятують маски, то зараз є дані, що масочний режим неефективний. Обов’язково мити руки! У раціон необхідно включити більше фруктів, овочів, білків, які покращують імунітет, та полівітаміни”, – додає Катерина Грабчук.
Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в Ютубі, Telegram та Instagram.