Субота, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Як перетворити аеропорт “Херсон” на сучасний хаб – говорили під час форуму “Південна стратегія розвитку”

Південна стратегія розвитку
Про стратегію, яка перетворить Міжнародний аеропорт “Херсон” в летовище, яке відповідає європейським стандартам, говорили під час Міжнародного інвестиційного форуму “Південна стратегія розвитку”. 
Заступник голови облдержадміністрації Едуард Науменко наголосив, що аеропорт “Херсон” – це стратегічний об’єкт не тільки для Херсонщини, а й всього півдня України. Зараз летовище активно розвивається та нарощує динаміку пасажиропотоку. Сьогодні робота команди облдержадміністрації та керівництва аеропорту направлена на розвиток його критичної інфраструктури.

«Хочу окремо зупинитись на пріоритетних завданнях, які наразі реалізуються для розвитку Міжнародного аеропорту “Херсон”. Зокрема, це реконструкція злітно-посадкової смуги, яка передбачає її подовження до 2,6 км, а також розширення до 45 метрів. Це дасть змогу приймати літаки Boeing 737 – 800, 900 та Airbus 319/320, 321 без обмежень. Також реконструкція стане поштовхом для збільшення пасажиропотоку до 500 тис. пасажирів на рік», – розповів Едуард Науменко

Цьогоріч в держбюджеті на розвиток аеропортів передбачено 1 млрд грн, у тому числі 320 млн грн на реконструкцію смуги аеропорту «Херсон». Наразі вже розроблено проєкт та проведено експертизу, оголошено тендер на проведення реконструкції смуги.
Також найближчим часом аеропорт “Херсон” отримає світлосигнальну систему міжнародного стандарту, а саме першої категорії ІСАО. Її було придбано та встановлено коштом ДФРР.

Крім цього, планується підвищити рівень безпеки аеропорту до міжнародних стандартів ICAO та Європейської конференції цивільної авіації. Для цього потрібно реконструювати периметрову огорожу летовища. 

Цей проєкт планують реалізовувати протягом 2021 – 2024 років. Для реконструкції огорожі потрібно 112,5 млн грн, які планують залучити з ДФРР та обласного бюджету. 

У травні цього року розроблено проєкт реконструкції та проведено його експертизу. Наразі готується інвестиційний проєкт для залучення коштів ДФРР. 

Торік ДП “Украерорух” придбав для аеропорту “Херсон” сучасне навігаційне обладнання, яке дозволить літакам заходити в район аеродрому та виконувати передпосадкове маневрування. Наразі планується оголошення тендеру на будівельно-монтажні роботи.

Крім цього, команда облдержадміністрації та керівництво аеропорту працює над тим, аби в летовища з’явилася сучасна система точного заходу на посадку, а також новий аеровокзал.
Також Едуард Науменко поділився амбітними планами на майбутнє щодо розвитку аерпорту, а це створення сучасного хабу, який має: 

1.Нову злітно-посадкову смугу довжиною 3,1 км.
2.Перон з додатковими місцями для стоянки повітряних суден для базової авіакомпанії.
3.Новий термінал з сучасним паркінгом, рестораном та мазагинами, у тому числі Duty free.
4.Карго-термінал.
5.Ангар для ремонту літаків та гелікоптерів.
6.Пожежно-рятувальне ДЕПО.
7.Склад та лабораторію паливно-мастильних матеріалів.
8.Очисні споруди.
9. Сучасний готель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *