Четвер, 25 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Як створюються у Херсоні міфи про земельні аукціони

І знову через коло певних зацікавлених осіб, одне видання заговорило про Держгеокадастр Херсонщини. Ну не дає їм спокою ця установа. 

На цей раз про те, як у інтернет-мережі з’явилося обвинувачення нібито Держгеокадастр мав продати на торгах стародавнє половецьке поселення.

Черговий фейк днями вихлюпнула інфо-клоака про скандал, влаштований Аллою Торчанською, старостою с. Дудчани. 

Ну що ж, давайте знов розбиратися. Поширена інформація: Правда чи Брехня? 

Почнемо з далекого 1913 року – саме у цей час було розкопано городище «Ганнівське», яке називають Аннівським. Це пам’ятка Залізного віку, скіфська культура. У 2001 році, а потім у 2009 постановами КМУ «Ганніське» було занесено до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

До речі, землі, історико-культурного призначення згідно Земельного кодексу можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

Викликає здивування, чому ж місцева влада з її «блискавичною реакцією» 20 років нічого не робила для оформлення земель відповідно до норм чинного законодавства. 

За цей час в результаті роздержавлення земель частина давнього городища відійшла в одні приватні руки, а іншою частиною ділянки хазяйнують іноземці. Ці землі відносяться до земель приватної власності с/г призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Частину ділянки обробляє якийсь таємничий загарбник-половець, але місцева влада на це закриває очі. 

Питання: що ж насправді захищають: цю ділянку чи того, хто її незаконно обробляє?

Земельна ділянка площею 10,2685 га відноситься до земель с/г призначення державної власності, склад угідь – пасовища. 

На виконання доручень Уряду України та Держгеокадастру землі с/г призначення, у тому числі й ця ділянка, у 2019 році були проінвентаризовані за кошти Державного бюджету. 

Роботи по інвентаризації земель проводила уповноважена проєктна організація, яка має необхідні дозволи, а державну реєстрацію прав на земельну ділянку здійснювала посадова особа з Нововоронцовської райдержадміністрації.

З часом ця ділянка була включена до переліку земельних ділянок с/г призначення державної власності, права оренди на які пропонуються на земельних торгах у формі аукціону. 

Виходить, понад рік ділянка була нікому не цікавою. Навіть, місцевій владі. Кому тоді та навіщо зараз знадобилося розгойдувати фейкову інформацію та дискредитувати роботу Держгеокадастру?

Їх аргумент – нечесні земельні аукціони. Але й тут все просто та прозоро.

Аукціони землі проводяться у правовому полі та з метою наповнення місцевих бюджетів. Розорювання пасовищ заборонено, про що у договорах оренди землі Головне управління Держгеокадастру спеціально зазначає.

Земельна ділянка державної власності с/г призначення, права оренди на яку реалізовані на земельних торгах, передається у комунальну власність відповідної територіальної громади.

І, нарешті, якщо земельні торги відбуваються – всі кошти, всі 100 %, які сплачує переможець торгів, він перераховує на рахунки органу місцевого самоврядування. 

Виходить все просто, доступно, а головне офіційно. 

Тож вся інформація про спроби продати пам’ятки археології – Брехня, як і інформація про «продаж кладовища у с. Новокам’янка».

Ася Херсонська 

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *