Неділя, 17 СічняПерший регіональний
Shadow

Як уберегти свого улюбленця від теплового удару

Цього року стовпчики термометрів на Херсонщині дуже різко досягли відмітки вище 30 градусів. Пекуче сонце та спека погано впливають не лише на самопочуття людей, а й на їх домашніх улюбленців.

Тварини не можуть довго переносити пряме сонячне проміння або перебування в задушливому приміщенні. Найбільш вразливі дрібні види (кішки, гризуни, декоративні породи собак) з довгою, густою і темною шерстю, на відміну від більш великих тварин.

Тепловий удар – це стан підвищення температури тіла після впливу високих температур навколишнього середовища, або посиленої теплопродукції, при зменшеній тепловіддачі. Порушення здатності тварини розсіювати тепло відбувається з різних причин. Виділення тепла через органи дихання за допомогою випаровування знижується в умовах підвищеної вологості або при обструкції верхніх дихальних шляхів. Собаки брахіоцефальних порід, тварини зі схильністю до колапсу трахеї втрачають здатність розсіювати тепло.

Тепловий удар найчастіше розвивається, коли тварин лишають в перегрітих автомобілях, залишають на вулиці в спекотний сонячний день без укриття. Тепловий удар, спровокований фізичною напругою, зустрічається рідше. Він може виникнути у собак, яких тренують в спекотну вологу погоду, або у тварин з порушеною здатністю виділення тепла.

Ознаками теплового удару можуть бути:
🔶підвищена температура тіла (на 2-3 градуси);
🔶задишка (дихання з відкритим ротом);
🔶підвищене слиновиділення, прискорене серцебиття;
🔶хитка хода;
🔶червоний колір видимих слизових оболонок і їх сухість;
🔶блювання;
🔶діарея..

Якщо помітили хоч одну з ознак – щонайшвидше перенесіть тварину в тінь, більш прохолодне приміщення. Можна зробити обливання прохолодною (не крижаною) водою подушечок лап, потилиці, забезпечити вільний доступ кисню і негайно звернутися у ветеринарну клініку.

Як не допустити перегрівання тварини?

Сама профілактика теплового удару випливає з причин, які породжують його. У транспорті намагайтеся перевозити тварину ввечері або рано вранці, відкрийте всі вікна. Якщо ви знаходитесь в заторі, можна вийти з машини і пройтися з твариною по узбіччю. Завжди необхідно мати з собою воду. Слідкуйте за навантаженням тварини в спекотну та сонячну погоду, особливо це стосується довгошерстих собак і старих тварин з хворобами серця). Якщо ваша тварина живе не з вами в будинку, забезпечте їй затінок і вільний доступ до води.

Сонячний удар виникає при тривалому впливі прямих сонячних променів. Для нього, на відміну від теплового удару, характерна раптовість. Слизові оболонки тварини червоніють. Тварина проявляє занепокоєння, збудження, можливі судоми. Профілактика і перша допомога такі ж, що й при тепловому ударі.

Найголовніше – застерегти розвиток теплового удару, а за ним – незворотних змін унаслідок перегріву мозку. Єдиний спосіб це зробити – звернутися до ветеринара.

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *