Неділя, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Як вибрати монітор для домашнього ігрового комп’ютера

Від вибору монітора залежить сприйняття картинки, графіки та ігор загалом. Правильно підібраний монітор може знизити навантаження на очі та підвищити результативність гри. Якщо шукаєте якісний ігровий монітор, варто звертати увагу на технічні характеристики. Добре зарекомендували себе монітори Dell, але крім бренду треба враховувати інші фактори.

Діагональ

Однією з найважливіших характеристик є діагональ екрана. Для ігрового ПК слід зупинитися на моделі в діапазоні 21-27 дюймів. Маленькі монітори не дозволяють розгледіти всі деталі, а ось занадто великий екран змусить часто крутити шиєю, що також незручно. Оптимальним рішенням може стати екран з діагоналлю 24 дюйми.

Роздільна здатність

Варто розглядати моделі моніторів з роздільною здатністю не менше Full HD 1920х1080. З такими параметрами можна підібрати непоганий варіант серед моделей з діагоналлю в діапазоні 21-27 дюймів.

Якщо ваш вибір падає на моделі, які мають діагональ більше 27 дюймів, слід брати монітор з роздільною здатністю не менше Quad HD 2560х1440. Сучасні відеокарти за необхідності зможуть обробити картинку в такій роздільній здатності.

Якщо взяти екран з низькою роздільною здатністю і великою діагоналлю, то постраждає якість кінцевої картинки. Вона буде ніби розмазаною.

Тип матриці

Тип матриці є одним із ключових параметрів монітора. Вони бувають такими:

  • TN;
  • IPS;
  • MVA/VA.

TN-матриці — це стара і найдешевша технологія. Вони мають погані кути огляду, низьку максимальну яскравість, обмежену контрастність. Їх плюсом є високий час відгуку у моніторах з частотою оновлення кадрів від 200 і вище Гц. Ці монітори мають неякісну картинку, але користуються популярністю у професійних геймерів. Для домашнього використання брати такі матриці не варто, бо іноді захочеться подивитися фільм чи посидіти на Youtube.

IPS-матриці чудово передають кольори і мають відмінну контрастність, широкі кути огляду. Швидкість реакції не така висока, але можна вибрати модифікацію AH-IPS. Вона має кращі характеристики, в тому числі і час відгуку. Вони є оптимальним варіантом для домашнього використання.

MVA/VA-матриці є компромісом між IPS- та TN-матрицями. Плюсом MVA/VA у порівнянні з TN-матрицями є кращі кути огляду. Якщо порівняти MVA/VA з IPS, їх плюсом є краща контрастність. А ось найголовніший мінус цього типу матриць — великий час відгуку. Цей тип матриць не рекомендується використовувати в ігрових цілях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *