Четвер, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Європейське космічне агенство дослідило південь України

Європейське космічне агентство показало, як з космосу виглядає південь України, зокрема регіон на схід від Херсона.

Знімок зробив один з двох супутників дистанційного зондування Sentinel-2, які з висоти 786 км знімають поверхню Землі в 13 спектральних діапазонах, працюючи за програмою Євросоюзу Copernicus.

Ліворуч видно пустелю Олешківські піски. Видовжена бордова пляма посередині правої частини зображення – заповідник Асканія Нова. Кислотно-зеленувата при такому фільтрі пляма внизу – Сиваш.

Це зображення зняте з застосуванням інфрачервоного фільтра для землі, при цьому рослинність виглядає практично червоною.

Видно, що на півдні України вже також поширилася циркулярна іригація (кругове зрошення): поливальні системи, що мають до кількох кілометрів у довжину та кружляють навколо однієї точки. 

Тонкі чорні лінії на цьому фото – це канали, найтовстіший – Північно-Кримський.

Щоб краще прив’язатися до місцевості – показуємо частину цієї териториї на скріншоті з гугл-мап із назвами місць: від Олешківських пісків до Асканії Нової, з Новою Каховкою вгорі.

І насамкінець – південь України з супутника у вигляді відео. З вдячністю до програми ЄС спостережень за Землею.

Для довідки:

В Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (далі – НЦУВКЗ), що входить до сфери управління Державного космічного агентства, запрацював Регіональний дзеркальний сайт програми “Copernicus”, який забезпечує вільний доступ  всіх бажаючих до матеріалів зйомок території України з супутників Sentinel-1, Sentinel-2 та Sentinel-3. Регіональний дзеркальний сайт програми “Copernicus” розпочав накопичення даних супутників «Sentinel” з 01.12.2019 року по території України.

Регіональний центр даних для прийому, зберігання та розповсюдження даних супутників «Sentinel” програми «Copernicus” оснащено найсучаснішими програмно-технічними засобами,  зокрема  серверним обладнанням та сховищем даних. Однак на цьому роботи не зупинено. На 2020-2021 роки заплановані роботи щодо подальшого розвитку Регіонального дзеркального сайту програми “Copernicus” та отримання даних з супутнику  Sentinel-5P.

Отож, відтепер на сайті Державного космічного агентства України та НЦУВКЗ у вільному доступі є  інформація, яка може зацікавити представників різних відомств та організацій, а також  усіх бажаючих: фермерів, екологів,  дослідників тощо.

Для отримання даних дистанційного зондування Землі необхідно зареєструватися у якості користувача на Регіональному дзеркальному сайті  програми “Copernicus” за посиланням: http://sentinel.spacecenter.gov.ua/.

А також варто ознайомитися з посібником користувача, щоб розпочати роботу з інтерфейсом Регіонального дзеркального сайту програми “Copernicus”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *