Неділя, 18 КвітняПерший регіональний
Shadow

Юрій Ромаскевич про підсумки роботи Херсонського обласного центру громадського здоров’я та плани роботи на 2020 рік

У 2017 році в Україні стартувала компанія зі створення Центрів громадського здоров’я у регіонах. Першим таким  закладом охорони здоров’я, що відповідає за збереження і зміцнення здоров’я населення, відкрили у Херсонській області.

Юрій Ромаскевич, головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я:

«Ми десь на півроку випередили всю Україну. Це було створено завдяки волі депутатського корпусу, представницькій владі. Ми швидко розвиваємося і за цей час створили відділи: моніторингу оцінки, інформаційно-комунікаційної роботи, зв’язків з громадськістю, рухової активності та промоції здорового харчування, запобігання хронічним неінфекційним захворюванням. Приємно бути першим! Серед обласних комунальних закладів ми першими стали некомерційним підприємством. Працюємо, розвиваємося. Нам вдалося завести в область грант Глобального фонду. І понад рік ми отримуємо міжнародну технічну допомогу».

Основний напрям роботи Херсонського обласного Центру громадського здоров’я – профілактика інфекційних і неінфекційних захворювань, оскільки тривалість життя українців найнижча в Європі. Фахівці кажуть, що одна з причин – це наявність у людей хронічних неінфекційних захворювань (найпоширенішими є рак, діабет, серцево-судинні, хронічні респіраторні, психічні захворювання), які  спричиняють  майже 90% всіх передчасних смертей. Всі вони мають довгий перебіг, призводять до інвалідності та знижують якість життя. Тому співробітники Херсонського обласного центру громадського здоров’я основні зусилля направляють на нівелювання факторів ризику, оскільки профілактика захворювань обходиться значно дешевше, ніж лікування самої хвороби.

Співробітники Центру постійно здійснюють соціально-гігієнічний моніторинг захворювань, епідеміологічний нагляд і біологічну безпеку, групову та популяційну профілактику захворюваності, боротьбу з епідеміями та стратегічне управління у сфері громадського здоров’я. На основі зібраних статистичних даних робляться рекомендації до органів влади, які в свою чергу мають оперативно реагувати і вносити зміни щодо покращення якості життя населення.

Юрій Ромаскевич, головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я:

«Наведу цікаву статистику. Навіть просто раціональним харчуванням, руховою активністю можна знизити захворюваність на неінфекційні захворювання, такі як гіпертонічні захворювання, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет на 40-50 %».

Особливу увагу у Центрі надають налагодженню комунікації з громадою області, залученні засобів масової інформації до висвітлення подій, які організовує медична спільнота області. Постійно відбуваються вуличні акції, семінари, тренінги. Ми охоплюємо інформаційною роботою і школярів, і студентів, працюємо і з лікарями, медичними сестрами та з населенням в цілому.

Вікторія Єфимович,  головний бухгалтер Центру, розповідає, як змінився механізм фінансування закладу, з моменту фінансування з бюджету: «Так  у 2020 році, ми будемо отримувати кошти на виконання статутних завдань від Центру громадського здоровя Міністерства охорони здоров’я України. Ми будемо брати участь у процесі закупівлі як учасники, а не як замовники. Також отримуємо кошти від Міжнародного глобального фонду у виді субгранту для розвитку системи громадського здоров’я».

У Херсонському обласному центрі громадського здоров’я працює команда, в якій добре поєднуються досвід і молода енергія співробітників Центру.

Дар’я Сєдлєр,  заступник головного лікаря з організаційно-кадрової та розпорядчої роботи, розповіла за якими критеріями відбирають працівників:

«Це люди з активною життєвою позицією, які повинні вміти провести аналіз стану здоров’я населення, запропонувати органам державної влади заходи з покращення життя населення, зниження смертності».

У наступному 2020 році команда Херсонського обласного центру здоров’я продовжить роботу у сфері охорони здоров’я з метою забезпечення якості лікування хворих на cоціально небезпечні захворювання, зокрема ВІЛ/СНІД, туберкульоз, наркозалежність, вірусні гепатити та інші.

Й надалі триватиме взаємодія з органами влади, науково-дослідними установами, міжнародними, громадськими організаціями, що працюють у сфері громадського здоров’я та протидії соціально небезпечним захворюванням.

Юрій Ромаскевич, головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я:

«Весь наступний рік ми будемо працювати зі стейкхолдерами в інформаційній сфері. Є цілий ряд дотичних до охорони здоров’я проблем. ДТП, де нам доведеться отримувати інформацію від МВС, від управління статистики, від закладів охорони здоров’я і освіти, тобто система формування пула, який ми будемо аналізувати.   На черзі в нас встановлення потужного юніта імунопрофілактики. Ми вже домовилася з представництвом МОЗ України, які допоможуть нам його створити й обладнати, буде створений відділ, який займатиметься плануванням, контролем, промоцією щеплень серед населення області».

Херсонський обласний центр громадського здоровя: Час обирати здоровя!

Елеонора Гуськова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *