Вівторок, 21 ВересняПерший регіональний
Shadow

Юрій Соболевський: Крейда та дошка не можуть бути ефективними атрибутами якісної шкільної освіти

Юрій Соболевський

«Ми маємо забезпечити функціонування ефективної мережі закладів, які спроможні надавати якісні та доступні освітні послуги», – наголосив перший заступник голови обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський під час обласного освітнього форуму «Співпраця громад заради розвитку освіти Херсонщини».

Він підкреслив, що Закони України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» передбачають трансформацію мережі закладів загальної середньої освіти відповідно до реформи «Нова українська школа».

Так, розвиток мережі комунальних початкових шкіл та гімназій мають забезпечувати районні, міські, сільські та селищні ради, а мережі комунальних ліцеїв — Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні та міські ради (для міст із населенням понад 50 тисяч).

За словами Юрія Валентиновича, це виклик для Херсонщини, яка має слабку поселенську мережу. Жоден населений пункт, крім обласного центру, не зможе бути активним гравцем на ринку повної загальної середньої освіти та формувати мережу ліцеїв.

Наразі у парламенті дискутуються зміни, які мають вдосконалити механізми формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти.

Обласна рада також не стоїть осторонь процесу удосконалення чинного законодавства.

«Депутатським корпусом обласної ради у поточному році ініційовано три звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо конкретних пропозицій до освітнього законодавства», – підкреслив Юрій Соболевський.

Разом з тим, він наголосив, що для якісного надання повної загальної середньої освіти необхідно створення освітньої інфраструктури:

«Крейда та дошка сьогодні не можуть бути ефективними атрибутами якісної шкільної освіти. Профільні навчальні кабінети, якісний педагогічний склад, сучасне навчальне обладнання – це те, що повинно стати відправною точкою у розумінні, яким має бути сучасний профільний ліцей. Я переконаний, що об’єднавши зусилля, ми отримаємо можливість змінити наше майбутнє, створити умови для формування сучасного освітнього простору», – підсумував перший заступник голови обласної ради – керівник виконавчого апарату.

Пресслужба Херсонської обласної ради 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *