Неділя, 13 ЧервняПерший регіональний
Shadow

За неякісний товар підприємців Херсонщини оштрафували на 283 тис грн

 

Спеціалісти відділу ринкового нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродсподивслужби у Херсонській області протягом 2019 року здійснили майже 60 планових перевірок, під час яких у 44 суб’єктів господарювання встановлені порушення вимог чинного законодавства у сфері ринкового нагляду.

Також за зверненнями споживачів було здійснено 16 позапланових перевірок у суб’єктів господарювання. У ході 8 з них підтверджено невідповідність продукції встановленим вимогам.

Відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», відділом ринкового нагляду за 2019 рік здійснено відбір 13 зразків низьковольтного електричного обладнання, 12 зразків дитячих іграшок, 8 зразків освітлювальної апаратури для проведення лабораторних досліджень. За висновками результатів випробувань 73 % (24 зразки) не відповідали вимогам нормативно – правових актів.

На підставі проведених перевірок характеристик продукції, через невідповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», Технічним регламентам, суб’єктам господарювання видано 139 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів:

• 84 про тимчасову заборону надання продукції на ринку до приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;
• 33 рішення про тимчасову заборону надання продукції на ринку до отримання протоколів випробувань;
• 16 рішень про усунення формальної невідповідності;
• 1 рішення про вилучення продукції з обігу;
• 5 рішень про заборону надання продукції на ринку.
 
За результатами проведення державних заходів ринкового нагляду:

• застосовано адміністративно-господарських санкцій на 283 тис грн.;
• винесено 10 постанов про адміністративні правопорушення за невиконання законних вимог посадових осіб органів ринкового нагляду, сума штрафу склала 3,4 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *