Вівторок, 24 ЛистопадаПерший регіональний
Shadow

Зграя білих лебедів оселилася на Каховському водосховищі (відео)

На водоймі біля Каховської ГЕС оселилася зграя білих лебедів. На водосховищі ми нарахували з два десятка білокрилих птахів. За словами Любов Ігнатюк, народного вчителя України, викладача біології Херсонського академічного ліцею ім. Олега Мішукова, те, що ці пташки оселилися на Херсонщині досить звичне явище. На зимовий період білі птахи відлітають на теплий південь. Зазвичай розташовуються на зимівлю на Середземномор’ї, Каспійському морі. А влітку знову повертаються в Україну.

Любов Ігнатюк:

«Лебеді – перелітні птахи. В Україні вони гніздяться на всій території, крім гір і Керченського півострова. Для гніздування лебеді обирають не тільки околиці прісних водоймищ, але і береги лиманів, гирла річок і морські затоки. Однак за великим рахунком сьогодні Каховське водосховище – самий великий на Україні відстійник. На Дніпрі вище по течії від Каховського водосховища розташовано більше 50 великих міст і промислових центрів, серед яких такі великі міста як Київ, Черкаси, Кременчук, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Енергодар, Нікополь і Марганець, більше 10 тисяч підприємств, більше тисячі комунальних господарств. Усі вони скидають в Дніпро зовсім не джерельну воду, а стоки тисяч підприємств усіх секторів промисловості, які осідають на дні мілководного, непроточного водосховища».

Якщо ви хочете, щоб красивих білих птахів у нашому регіоні ставало більше, треба знати кілька важливих правил поводження з ними. Лебедів не можна годувати хлібом — від нього починається ентерит. Варто бути обережними з цими птахами. Адже бували випадки нападу на людей, які проявляли великий інтерес до птахів і порушували безпечну дистанцію. Також лебідь може ударом крила вбити лисицю чи єнотовидного собаку, які наблизилися до виводка.

Великі зграї лебедів в Херсонській області можна спостерігати не лише на Каховському водосховищі, а й на інших водоймах. Зокрема велике скупчення птахів спостерігається і на озері Лиман, що неподалік села Бехтери.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *