Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Журналісти проінспектували роботу Каховського магістрального каналу

На Херсонщині стартував поливний сезон 2021 року. Розпочався він із пуску дніпровської води з Каховського водосховища в Північно-Кримський канал. Заповнення каналу здійснюється Басейновим управлінням водних ресурсів нижнього Дніпра згідно з поданими заявками аграріїв області.

Журналісти «Першого регіонального» побували на Головній насосній станції Каховського магістрального каналу та на власні очі побачили, як відбувається подача води.

Процес заповнення головного та допоміжних каналів управління розпочинається у щитовій. Саме з цього кабінету відбувається управління усіма машинами.

Михайло Тогобицький, начальник Головної насосній станції Каховського магістрального каналу:

«У нас встановлено два агрегати. Один качає воду по 20 кубічних метрів на секунду, другий – 40 кубічних метрів на секунду. Це найпотужніші насоси, які встановлені в Україні. Напевно, навіть у Європі немає таких».

За таким же принципом відбувся запуск води і на дільниці головної насосної станції Сірогозької зрошувальної системи. Завдяки їй відбувається полив земель Каховського та Горностаївського районів.

 Для забезпечення замовлених обсягів води сільгоспвиробників на поля Херсонської і Запорізької областей планується передати до 1 млрд кубічних метрів дніпровської води.

Зрошувальний сезон – є важливою складовою для вдалого вражаю аграріїв. А оскільки клімат в південному регіоні досить посушливий, без поливу на полях фермерам не обійтися. Як запевняють представники Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра, підготовка водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи в поливному сезоні поточного року завершилась. Тож аграрії отримають безперебійну можливість проводити зрошення. Чекаємо на вдалий урожай!

Катерина Чобітько

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *