Субота, 18 ВересняПерший регіональний
Shadow

Жителі села Залізний Порт звернулися до депутатів Херсонської обласної ради (документ)

Жителі села Залізний Порт направили звернення до депутатів Херсонської обласної ради, а семе до голови комісії з питань архітектури, транспорту, будівництва та житлово-комунального господарства, тарифної політики і взаємодії з підприємствами енергетичної галузі Дениса Микитюка, у якому просять сприяти відкриттю закладу дошкільної освіти «Морська перлинка», котрий було побудовано та введено в експлуатацію до припинення повноважень Новофедорівською сільською радою.

На разі, дитячий садок передано на баланс Бехтерської сільради, яка не поспішає його відкривати для дітей, посилаючись на те, що об’єкт аварійний і побудований з порушенням будівельних норм.

Про ситуацію, яка склалася навколо дитячого садочка журналісти «Першого регіонального» вже повідомляли раніше у телепередачі.

«16 січня 2021 року  було зібрано депутатів Бехтерськоїсільської ради  та працівників виконавчого комітету для перевірки готовності до прийняття дітей ЗДО «Морська Перлинка». За результатом обстеження було складено акт обстеження № 1 від 16.01.2021 року (який було надруковано ще до обстеження), яким визначили, що садочок аварійний.

Фактично ніякого обстеження не відбувалось, оскільки виконані роботи не співставлялися з проектом, члени комісії, не є спеціалістами у будівельній галузі не можуть визначати відповідність виконаних робіт  будівельним нормам та проекту. На самому засіданні комісії  було зрозуміло, що її члени не бачили проект взагалі і під час засідання з’ясовували, що передбачено проектом, а що ні. Навіть не знали що садочок введено  в експлуатацію. Замість того,  щоб чітко показати підряднику, що на їх думку не відповідає проекту, вони з’ясовували чи є це в проекті взагалі.

27.01.2021 року (ПМК № 132) було отримано від Бехтерської сільської ради вимогу про усунення порушень викладених у акті обстеження від 16.01.2021 року. У листі № 43 від 01.02.2021 року ПМК № 132 було надано вичерпну відповідь. Як вбачається з відповіді частина з того, що вимагає Бехтерська сільська рада не було передбачено проектно-кошторисною документацією, пошкодження метало пластикових вікон, евакуаційної двері сталось механічно і на дату передачі об’єкта Новофедорівськійсільській раді були відсутні. В свою чергу, ПМК № 132 не відмовився замінити склопакет, усунути «волосяні» тріщини на внутрішньому оздобленні стін, а також усунути просідання вимощення.

В подальшому ПМК № 132 двічі було направлено бригаду працівників для усунення зауважень, але старостою села з відома сільського голови, їх не було допущено у заклад дошкільної освіти.

Як зазначалось вище, представники Бехтерської сільської ради посилаючись на аварійність садочка відмовляються відкривати його для відвідування дітьми, але жоден з них не є сертифікованим інженером, або спеціалістом, який має відповідні сертифікати, що дають право робити висновки про можливість експлуатації будівлі.

Між жителями с. Залізний Порт та Бехтерською сільською радою виник конфлікт, який має соціальну напругу  і може перерости в протистояння та мітинги. Але ж, ми розуміємо, такі дії не вирішать ситуацію та не дадуть відповіді чи можливо експлуатувати садочок і пустити у будівлю дітей. Пройшло 2,5 місяці, а сільський голова Бехтерської сільської ради лише збирає депутатів, щоб ті склали акти про аварійність садочка (без будь-яких висновків чи підтверджень спеціалістів), знімає відео-сюжети про начебто аварійність садочка і безпідставно видану декларацію про готовність об’єкта, але нічого не робиться для того, щоб запустити будівлю для прийняття дітей.

Звертаємось до Вас, як до голови постійної комісії, до складу якої входять фахові спеціалісти, посприяти в обстеженні закладу дошкільної освіти «Морська перлинка» в с. Залізний  Порт із залученням ПМК № 132, для встановлення висновку щодо аварійності або не аварійності будівлі, чи були проектом будівництва передбачені виконання робіт, які вимагається усунути в Приписі, а також можливість експлуатації будівлі для перебування у ній дітей та працівників», – йдеться у зверненні.

Лист скріплено підписами батьків, які понад 25 років чекають на відкриття дошкільного закладу.

Елеонора Гуськова

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *