Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

Астронавти Crew Dragon повернулися на Землю

Астронавти Роберт Бенкен і Дуглас Хьорлі, яких два місяці тому відправили на Міжнародну космічну станцію на кораблі SpaceX Crew Dragon, повернулися на Землю, повідомляє BBC NEWS UKRAINIAN

Капсула з астронавтами приводнилася у Мексиканській затоці поблизу Флориди. Вона торкнулася води в запланований час 2 серпня 2020 року о 21:45 за Києвом.

Після посадки Хьорлі сказав: “Для нас це велика честь”, але після цього почалися радіоперешкоди, і остання частина його фрази в ефір не потрапила.

 

Капсула з астронавтами спустилася на воду на чотирьох парашутах. Капсулу мають підняти на рятувальний човен, після чого астронавти зможуть із неї вибратися. Їх спочатку перевірять лікарі, після чого гелікоптер доправить їх на землю.

Відправка Crew Dragon до МКС відбулася 30 травня – вона стала першим в історії пілотованим польотом людини в космос на приватному космічному кораблі. Вже через 19 годин після запуску астронавти досягли станції.

Повернення астронавтів на Землю, фактично, стало останнім етапом випробуванням Crew Dragon, який довів, що корабель є надійним та безпечним для використання.

--

У чому полягала місія астронавтів?

Упродовж двох місяців, які Роберт Бенкен і Дуглас Хьорлі провели на Міжнародній космічній станції, вони переважно займалися її технічним обслуговуванням.

Приміром, Бенкен, який має великий досвід виходів у відкритий космос, заміняв зовні станції нікель-водневі акумуляторні батареї на нові літій-іонні.

Crew Dragon

 

Але головною метою місії астронавтів, звісно, було саме випробування надійності Crew Dragon і його готовності до майбутніх польотів – зокрема тестування його маневреності та роботи автоматичної системи стикування з МКС.

Вже перебуваючи на Міжнародній космічній станції вони також щоденно перевіряли роботу бортових систем Crew Dragon.

Окрім того, Бенкен і Хьорлі в реальних умовах випробовували зручність та функціональність нових скафандрів, розроблених SpaceX.

Коли наступний політ?

У NASA розповідали, що в разі успіху першого пілотованого польоту Crew Dragon, наступний планується здійснити вже восени цього року.

До екіпажу, як очікується, входитимуть вже не двоє, а четверо астронавтів – американці Майкл Хопкінс, Віктор Гловер, Шенон Вокер, а також японець Соїті Ногучі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *