Середа, 24 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Біля Японії загубився корабель з екіпажем та тисячма тваринами

Японська берегова охорона врятувала одного моряка з вантажного судна, на якому перевозили 6 000 голів худоби. Вважають, що судно, в екіпажі якого було 43 моряків, могло затонути через тайфун, повідомляє BBC NEWS UKRAINIAN

Чоловік, якого врятували, розповів, що судно перевернулося.

Корабель Gulf Livestock 1 надіслав сигнал SOS зі Східнокитайського моря, де він потрапив у тайфун “Мейсак”.

Пошуки решти екіпажу та самого судна тривають, але досі рятувальники більше нікого не знайшли.

В команді судна було 39 моряків з Філіппін, і по двоє з Нової Зеландії та Австралії.

Що сталося з кораблем?

За повідомленням японської берегової охорони, врятований член екіпажу – з Філіппін.

Той розповів, що у судна зламався двигун і воно перевернулося.

Врятований 45-річний Едуардо Сарено також розповів, що екіпаж отримав команду надягти рятувальні жилети, а потім він стрибнув у воду.

При цьому весь час, поки його не врятували, він не бачив довкола себе ще когось з екіпажу.

Patrol ship pulling seaman out of the water
 

Gulf Livestock 1 – вантажне судно завдовжки у 139 метрів. Його збудували у 2002 році, і воно ходить під панамським прапором.

Корабель вийшов із Нової Зеландії 14 серпня. Він прямував до Китаю, куди мав припливти за 17 днів, – повідомив міністр закордонних справ Нової Зеландії.

Вночі середи корабель подав сигнал SOS. Тоді він перебував на південному заході від Японії.

Японська берегова охорона вирішила ще раз поновити пошуково-рятувальну операцію до того, як тайфун підійде до цього регіону. Сильний вітер, дощ і хвилі ускладнюють пошуки.

Дружина одного з моряків розповіла ВВС, що востаннє розмовляла з чоловіком у вівторок ввечері, і він був занепокоєний погодою.

“Але у середу його телефон не відповідав”, – розповіла вона, додавши, що тоді подумала просто про поганий зв’язок, аж поки не побачила у Facebook допис про зниклий корабель.

Потужний тайфун

Тайфун “Мейсак” пройшов через Східнокитайське море і вдарив по південнокорейському місту Пусан. Швидкість вітру сягає 140 км/год.

Прийнамні одна людина вже загинула від тайфуну.

Containers lie in a heap after being blown over by Typhoon Maysak at a pier in Busan, South Jeolla Province, South Korea, 03 September 2020.
 

Понад 2200 людей евакуювали у тимчасові притулки, близько 120 тисяч будинків залишилися без електрики. Вулиці Пусана затоплені, рейси літаків скасовані, а поромів – відкладені.

“Мейсак” став одним із найпотужніших тайфунів у регіоні за останні роки. Зараз він рухається на північ, і наступного разу вийде на суходіл у Північній Кореї.

Цього року сезон мусонів є особливо руйнівним для Корейського півострова.

Ще один тайфун – “Хайшен” – вже формується на півдні від Японії. Він також має вразити корейське узбережжя вже цієї неділі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *