Середа, 1 ГрудняПерший регіональний
Shadow

День літнього сонцестояння 2021: особливості найдовшого дня у році

сонцестояння

21 червня 2021 року в північній півкулі планети Земля відбувається літнє сонцестояння – астрономічне явище, пов’язане із коливанням земної осі та зміною тривалості дня та ночі.

Що кажуть науковці

День літнього сонцестояння в 2021 році припадає на 21 червня. Для астрономії це явище означається як проходження сонця через найвищу точку екліптики, найбільш віддалену від екватора небесної сфери. Цього дня у північній півкулі розпочинається астрономічне літо, а у південній півкулі – астрономічна зима.

З практичної точки зору літнє сонцестояння означає найдовший день та найкоротшу ніч в році. Після цього дня ніч поступово стане довшати, а день коротшати, аж поки наприкінці вересня не пройде рівнодення, і ніч за своєю тривалістю почне переважати над днем.

Як відзначають сонцестояння в світі

День літнього сонцестояння святкують полярники всіх національних експедицій в Антарктиді починаючи з 1957 року, відколи наукова громадськість почала планомірно вивчати південний континент. Традиційно в цей день полярники вирубують в льодах ополонки, в яких купаються найсміливіші учасники експедицій.

Крім того, сонцестояння є важливим днем для друїдів, хіпі та членів язичницьких культів в усьому світі. Одне з наймасовіших відзначень дня сонцестояння у “дохристиянському” дусі традиційно щороку відбувається поблизу британського Стоунхенджа.

сонцестояння

З 2019 року День Сонцестояння увійшов до офіційного святкового календаря ООН.

Народні традиції

День літнього сонцестояння в українських традиціях пов’язаний із посівним циклом та дохристиянськими віруваннями. У цей день фактично відбувалася пауза у сільськогосподарських роботах, що дозволяло присвятити час збиранню цілющих трав та купанню. Традиційні вірування пов’язують день сонцестояння із водою та вогнем, тому, крім купань, які начебто очищують душу, також було заведено палити багаття, плести вінки та водити хороводи.

Крім того, люди намагалися встати досвіта, аби вмитися нічною росою, яка начебто допомагала зберегти молодість, та зустріти схід сонця і зарядитися його літньою силою.

Суспільне 

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *