Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

Дональд Трамп підписав указ проти TikTok та WeChat

Президент США Дональд Трамп підписав виконавчі розпорядження, що спрямовані проти двох найбільших додатків – TikTok та WeChat, що належать китайським компаніям, повідомляє BBC NEWS UKRAINIAN. 

Згідно з указом, американські компанії мають припинити усі справи з ними через 45 днів.

Цей крок означає ще більше напруження в протистоянні між Вашингтоном та Пекіном щодо впливу на світові інтернет-технології.

Розпорядження були видані невдовзі по тому, як Microsoft заявив, що веде переговори про покупку TikTok, можливу суму якої оцінюють від 10 до 30 млрд доларів.

Нині власником популярного додатка є китайська компанія ByteDance, а іншим додатком – WeChat – керує Tencent.

Раніше президент Трамп заявляв, що TikTok є небезпечним, оскільки з його допомогою може поширюватися дезінформація.

Американські спецслужби також висловлювали побоювання, що сервіс, власником якого є китайська компанія, може бути використаний для збирання персональних даних американців.

“Поширення в США мобільних додатків, які розробляються і якими володіють компанії з Китайської Народної Республіки, несуть загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США”, – заявив президент Трамп.

Наприклад, згідно з указом, ці додатки можуть бути використані для стеження за держслужбовцями США, збирання персональної інформації про них, шантажу або ж промислового шпіонажу.  

ByteDance та Tencent поки що не коментували розпорядження американського президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *