Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Катастрофа літака: Ірану висунули п’ять вимог

Від Тегерана вимагають забезпечити повне міжнародне розслідування і покарання винних, а також виконати свої зобов’язання відносно родичів загиблих.

П’ять країн, чиї громадяни загинули через збиття літака МАУ, розробили положення про подальшу співпрацю з Іраном. Про це в четвер, 16 січня, після зустрічі міністрів МЗС у Лондоні заявив представник Канади Франсуа-Філіп Шампань, який очолив Міжнародну групу з розслідування авіакатастрофи, повідомляє Укрінформ.
 
“Сьогодні члени координаційної групи розробили положення співпраці з Іраном. Ці положення базуються на п’яти ключових елементах, які стануть дорожньою картою нашої співпраці з іранською владою”, – сказав він.
 
Так, по-перше, Іран повинен забезпечити повний і безперешкодний доступ іноземним дипломатам для надання консульських послуг.
 
По-друге, Іран повинен забезпечити, щоб процес ідентифікації загиблих був проведений прозоро і відповідно до міжнародних стандартів. При цьому, побажання родичів загиблих про репатріацію мають поважатися.
 
По-третє, Іран повинен забезпечити повне, незалежне і прозоре міжнародне розслідування відповідно до положень Міжнародної конвенції з цивільної авіації.
 
По-четверте, Іран має взяти на себе всю відповідальність за збиття рейсу PS 752 і визнати свої обов’язки перед родичами загиблих, включаючи питання компенсації.
 
По-п’яте, Іран повинен забезпечити притягнення до відповідальності людей, які будуть визнані відповідальними за збиття літака в рамках кримінального розслідування, через прозорий і незалежний судовий процес, відповідно до міжнародних стандартів судових процесів і прав людини.
 
За словами Франсуа-Філіпа Шампань, Тегеран вже продемонстрував високий рівень співпраці, проте країни й надалі повинні щодня спостерігати і закликати іранську сторону продовжувати співпрацювати.
 
Відзначається, що зустріч проходила за участю міністрів МЗС України, Швеції, Афганістану, Великобританії, Канади, а також Нідерландів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.