Четвер, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Корабель Space X з астронавтами здійснив успішну стиковку з МКС

Корабель SpaceX з американськими астронавтами Дугласом Герлі та Робертом Бенкеном здійснив успішну стиковку з Міжнародною космічною станцією (МКС).

Екіпаж NASA подорожував до МКС у кораблі Dragon, який створила компанія Ілона Маска SpaceX. Вперше в історії космічних польотів людини це зробила приватна компанія.

Тепер обидва астронавти приєднаються до американсько-російського екіпажу, який зараз працює на МКС.

Перед стиковкою астронавти отримали достатньо часу для відпочинку і долучилися до традиції американських астронавтів – обрали назву своєму кораблю.

Дуглас Герлі і Роберт Бенкен вирішили назвати його “Capsule Endeavour” (“Капсула Прагнення”).

“Ми обрали Endeavour з кількох причин. Перша – через це неймовірне прагнення, з яким NASA, SpaceX та США працювали від закінчення програми шатлів ще в 2011 році. Інша причина – трохи більш особиста для Боба та мене. Ми обидва здійснили свої перші польоти на шаттлі Endeavour, і використовувати цю назву для нас значить дуже багато”, – пояснив астронавт Герлі.

Шаттл Endeavour припинили використовувати дев’ять років тому з рештою шатлів NASA. Його назвали на честь корабля Endeavor, яким командував британський дослідник Джеймс Кук під час подорожі до Австралії та Нової Зеландії наприкінці XVIII сторіччя.

Політ і стикування корабля транслює NASA в YouTube:

BBC NEWS UKRAINIAN 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *