Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

Найдавнішу перлину в світі виявили поблизу Абу-Дабі

The pearl is round, shiny and appears light pink in colorНа думку чиновників ОАЕ, знахідка підтверджує, що перлинами торгували в регіоні ще з часів неоліту

Найстарішу у світі натуральну перлину виявили біля Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів.

Перлину, вік якої 8 000 років, знайшли під час розкопок на острові Марава, де також виявили найдавнішу споруду на території країни.

Місцеві чиновники вважають, що це відкриття підтверджує наявність торгівлі перлинами в регіоні ще з часів неоліту.

Перлину покажуть публіці вже наприкінці цього місяця в музеї Лувр Абу-Дабі.

The small pearl placed next to a small ruler to show it is less than 1cm wideМаленьку перлину знайшли під час розкопок однієї зі споруд на острові Марава

 

Археологи використали метод радіовуглецевого датування і визначили, що перлина датується 5800 – 5600 роками до н.е. Експерти вважають, що їх в той час носили як ювелірні прикраси і використовували у торгівлі з Месопотамією – стародавнім Іраком – для обміну на кераміку та інші товари.

Розкопки на острові Марава, які фокусувалися на численних зруйнованих кам’яних спорудах, також виявили давню кераміку, намистини з черепашнику та каменю, а також крем’яні наконечники стріл.

“Перлину Абу-Дабі”, як її вже назвали, покажуть в рамках експозиції Лувру Абу-Дабі “10 000 років розкоші”, що відкриється 30 жовтня.

BBC NEWS UKRAINE

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *