П’ятниця, 26 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Помер актор Андрій М’ягков

З життя пішов радянський і російський актор Андрій М’ягков. Йому було 82 роки.

Про його смерть повідомила пресслужба МХТ імені Чехова, в якому той працював.

Пресаташе МХТ ім. Чехова сказала, що точна причина смерті наразі невідома.

М’ягков народився у Ленінграді в 1938 році. У 1965-му він закінчив школу-студію МХАТ, після чого потрапив у театр “Современник”, а у 1977-му перйшов у Московський художній театр імені Чехова.

М’ягков здобув славу передусім завдяки ролям Жені Лукашина у фільмі “Іронія долі” та Анатолія Єфремовича у стрічці “Службовий роман”. Загалом на його рахунку – ролі в десятках фільмів, що виходили на екрани, починаючи з 1960-х.

За роль в “Іронії долі” М’ягкова нагородили державною премією СРСР, за роль у “Службовому романі” – держпремією РРФСР імені Васильєвих.

М’ягков свого часу виступав проти анексії Криму Росією. У 2015 році Міністерство культури навіть внесло його до “білого списку” діячів культури, які підтримали територіальну цілісність України.

“На мою думку, митці, включені до “Білого списку”, повинні отримувати максимальне сприяння у їхній творчій діяльності на території України у випадку виникнення такої потреби”, – заявляв тодішній міністр культури В`ячеслав Кириленко.

Попри таку позицію М’ягкова Володимир Путін у 2018-му усе ж вітав його із 80-річчям, назвавши творчість актора “золотим фондом” російського мистецтва.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *