Субота, 2 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Протести “жовтих жилетів”: що відомо про масові акції в Франції

У Франції з 17 листопада тривають акції протесту “жовтих жилетів”, які виступають проти введенням нових податків на пальне, екологічного податку та політики уряду. За цей час, за даними різних ЗМІ, правоохоронці затримали близько 27 тисяч осіб, щонайменше 870 людей отримали поранення, троє – загинули.

Незважаючи на те, що влада Франції пішла на поступки мітингувальникам, протести не вщухають. Очікується, що 10 грудня оголосити відповідь “жовтим жилетам” має президент країни Еммануїл Макрон.  

ПРИЧИНИ ПРОТЕСТІВ У ФРАНЦІЇ

У Франції 17 листопада 2019 року тисячі людей вийшли на вулиці на знак протесту через введенням нових податків на пальне. За даними французького міністра внутрішніх справ Крістофа Кастанера, вранці по всій країні було зафіксовано понад 1000 акцій, у яких взяли участь 50 тисяч осіб.

Окрім того, учасники акції протестують проти екологічного податку та  політики уряду, що підриває купівельну спроможність населення.

Своєю чергою, уряд Франції пішов на поступки. Прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп 4 грудня оголосив, що вирішив ввести піврічний мораторій на підвищення акцизів на бензин і дизельне паливо, також у цей період не буде зростати ціна на газ та електроенергію. Уже 6 грудня Філіп повідомив, що французький уряд вирішив не закладати в бюджет на наступний рік підвищення акцизів на пальне. Також у Франції призупинили до початку наступного року зростання мінімальної ціни на продовольчі продукти.

ЧОМУ “ЖОВТІ ЖИЛЕТИ”?

Протестувальники у Франції отримали назву “жовті жилети” через те, що на акцію демонстранти одягли яскраво-жовті світловідбиваючі жилети. Згідно з французькими законами, вони повинні бути в кожного водія.

МАСОВІ ПРОТЕСТИ В ФРАНЦІЇ

По всій Франції вже четвертий тиждень тривають акції протесту, у ході яких мітингувальники серйозно пошкодили один із символів країни – Тріумфальну арку. Так, вони обписали стіни монумента різноманітними написами на кшталт “Макрона у відставку”, “Жовті жилети тріумфують”, також було пошкоджене декоративне оздоблення монумента та статуї. Наразі Тріумфальну арку закрили для громадськості.

Також з міркувань безпеки закрили історичну будівлю відомого французького університету Сорбонни. Окрім цього, на вихідних були закриті Лувр, Музей д’Орсете, Великий палац, оперні театри та Ейфелева вежа. Водночас поліція закликала магазини і ресторани на Єлисейських полях зачинитися та прибрати з вулиць столи і стільці.

Крім того, правоохоронці, щоб зупинити протестувальників, застосовували проти них водомети та сльозогінний газ. За час протестів, за даними різних ЗМІ, правоохоронці затримали близько 27 тисяч осіб, щонайменше 870 людей отримали поранення, троє – загинули.

На тлі акції “жовтих жилетів” посилилися протести старшокласників. У різних містах вони влаштовували сутички з поліцією та пожежі, зокрема частково спалили будівлю ліцею Екзюпері у місті Бланьяк біля Тулузи. Сутички також спалахнули в Ліоні, Марселі, Бордо та Орлеані, а школи в Кретеї та Версалі школярі заблокували.

Французький міністр фінансів Бруно Ле Мер повідомив, що протести “жовтих жилетів” призвели до “економічної катастрофи” у Франції, економіка країни втратила 0,1% зростання у поточному кварталі. Роздрібні торговці втратили близько 1 млрд євро з 17 листопада, торгівля в ресторанах впала на 20-50%. Своєю чергою, влада Парижа заявляє, що заворушення завдали збитків на мільйони євро.

Тиждень.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *