Субота, 9 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Радбез Росії попросив Путіна визнати незалежність “ДНР” та “ЛНР”

Радбез

Рада безпеки Російської Федерації одностайно підтримала ідею визнання самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” незалежними державами. Таке рішення ухвалили на засіданні Радбезу, яке транслювалося в прямому ефірі.

Цьому рішенню передувала нищівна критика України, яка, на думку усіх учасників засідання, не виконує Мінські угоди, підписані у 2014-2015 роках.

Тепер остаточне рішення має ухвалити президент Володимир Путін.

Він сказав, що це станеться вже 21 лютого 2022 року.

Путін переконаний, що питання визнання “ДНР” та “ЛНР” тісно пов’язані з глобальними проблемами безпеки у світі та Європі зокрема.

“Тому що використання України як інструменту протистояння з нашою державою, Росією, становить для нас серйозну, дуже велику загрозу”, – сказав Путін на Радбезі РФ.

Російські посадовці, які почергово виступали на Радбезі, підтримали незалежність “ДНР” та “ЛНР”.

“Народ Донбасу натерпівся, мучити людей не можна”, – заявив у своєму виступі секретар Радбезу Микола Патрушев.

На запитання Володимира Путіна про те, як триває мінський переговорний процес, заступник глави адміністрації президента і спецпредставник Росії на переговорах у “нормандському” форматі Дмитро Козак заявив, що із 2015 року він перебуває “на нульовій позначці”.

Учасники засідання звинувачували Київ у саботажі Мінських угод. Найбільше критики було спрямовано на небажання України вести прямі переговори із “республіками”.

А голова російського уряду Михайло Мішустін уточнив, що уряд вже багато місяців готується до можливості визнання “ДНР” та “ЛНР”. За його словами, економіка Росії готова до наслідків.

Міністр оборони Сергій Шойгу додав, що Україну “накачують” зброєю, натякаючи на військову допомогу країн Заходу та США. Він наголосив, що Росії не залишили вибору: “Я говорю – так, треба визнавати”.

Перший заступник Радбезу Дмитро Медведєв пригадав, як ухвалював рішення про визнання Південної Осетії та Абхазії у 2008 році. “Сьогодні ситуація і складніша, і в чомусь простіша… Масштаб конфлікту не можна порівняти”, – додав Медведєв.

“Буде важко… Але через деякий час… Ця напруга навколо нашої країни спадатиме”, – припустив Медведєв. Захід, за його прогнозом, сам проситиме повернутися до обговорення питань безпеки.

21 лютого ватажки “республік” Денис Пушилін та Леонід Пасічник звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням визнати незалежність цих утворень.

“Від імені всього народу “ДНР” просимо вас визнати “ДНР” як незалежну, демократичну, правову, соціальну державу”, – йдеться у зверненні Пушиліна, яке транслювали російські ЗМІ.

Своє прохання вони аргументували “можливістю повноцінного протистояння” українській владі, а також, щоби не допустити жертв серед громадян, руйнування інфраструктури та житлового фонду.

Також ватажки попросили Путіна укласти договір про дружбу та співпрацю між “ДНР” та “ЛНР” і Росією, передбачивши співпрацю у сфері оборони.

Пропозиція визнання

Напередодні Державна дума Росії попросила Володимира Путіна визнати самопроголошені ДНР та ЛНР.

Поки що рішення депутатів не означає визнання незалежності самопроголошених утворень, це має зробити Володимир Путін.

У травні 2014 року так звана влада “ДНР” і “ЛНР” провела “голосування”, за результатами якого оголосила про незалежність від України. Суверенітет “ЛНР” і “ДНР” визнала лише Південна Осетія, що сама є тільки частково визнаною державою.

У 2019 році президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє жителям Луганської й Донецької областей отримувати російські паспорти за спрощеною схемою.

BBC NEWS УКРАЇНА

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *