П’ятниця, 5 БерезняПерший регіональний
Shadow

Сьогодні відзначають Всесвітній день медичної сестри

Всесвітній день медичних сестер відзначається щорічно 12 травня – в день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Флоренс Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії), послідовно впроваджуючи принципи санітарії, завдяки чому знизилася смертність. Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Медсестри піклуються про пацієнта вдень і вночі, переживають з ним усі труднощі та допомагають одужати. Зараз медсестри – це професіонали своєї справи. Вони працюють зі складним медичним обладнанням, виконують складні процедури. Не дивлячись на всі проблеми наші медичні сестри з увагою і відповідальністю ставляться до своєї справи, опановують нові навички, постійно підвищують свій професійний рівень. Сьогодні багато медичних фахівців професійне свято зустрічають на передовій, де у складі медичних груп надають першу допомогу тим, хто цього так потребує.

На даний час медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров’я, так як в лікарській практиці велика частка медичних послуг надається виключно сестринським персоналом.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я України затвердило оголосило 2020 рік «Роком медсестринства в Україні 2020». Таким чином Україна підтримала ініціативу Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з якою на 72 Генеральній асамблеї ВООЗ прийнята Резолюція про оголошення 2020 року Міжнародним роком медсестринства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *