Середа, 27 СічняПерший регіональний
Shadow

Суперниця Лукашенка Тихановська переховується у Литві

Головна суперниця Олександра Лукашенка на президентських виборах у Білорусі Світлана Тихановська покинула Білорусь та перебуває у Литві.

Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус, пише BBC Україна.

“Світлана Тихановська у безпеці. Вона у Литві”, – написав пан Лінкявічус.

Ввечері 10 серпня міністр писав, що не можуть зв’язатись з Тихановською кілька годин. Її місцеперебування було невідоме її команді, а тому світова спільнота переживала за безпеку.

Світлана Тихановська стала фактичним лідером білоруської опозиція після того, як її чоловіка і відомого блогера Сергія не допустили на вибори та ув’язнили.

Згодом штаби головних кандидатів від опозиції, яких також ув’язнили чи не пустили на вибори, об’єднались навколо Світлани Тихановської.

Штаб Світлани Тихановської не визнав перемогу Олександра Лукашенка.

Хоча ЦВК Білорусі офіційно заявив про те, що Лукашенко набрав понад 80%, багато протоколів з дільниць свідчать, що Тихановська могла перемогти чинного президента.

Через незгоду з можливою фальсифікацією виборів тисячі білорусів вже другий день виходять на протести у багатьох містах країни.

Вчора кілька годин місцеперебування пані Тихановської було невідоме.

Вона подала скаргу в ЦВК на результати виборів та зникла.

Світлана Тихановська наполягала, що не є політиком, а хоче досягти перемоги над Лукашенком і за півроку провести нові вибори. На яких би взяли участь усі ув’язненні опозиціонери.

Чоловік пані Тихановської перебуває у в’язниці, а дітей задля безпеки вона вивезла до ЄС ще у червні.

Чоловік Тихановської мав бізнес у Росії, тому критики часто вказували на можливий російський слід у її політичній діяльності. Що кандидатка заперечувала.

З домогосподарки у президенти

Дівоче прізвище Світлани – Пилипчук. Вона народилась 11 вересня 1982 року у Брестській області за 50 кілометрів від нинішнього українського кордону.

Школу вона закінчила із золотою медаллю й далі пішла вчитись до Мозирського педагогічного університету, який закінчила у 2000 році за спеціальністю вчитель англійської та німецької мов.

Світлана Тихановська працювала перекладачкою з англійської мови, у тому числі на організації, які займались допомогою постраждалим від Чорнобильської аварії на гроші західних донорів. Вчителькою вона так і не змогла попрацювати.

У 2010 році у родині народився син, а в 2016 році – донька. Останні роки, як розповідала сама Світлана Тихановська, вона була домогосподаркою.

Вона неодноразово повторювала, що не є політиком і після перемоги швидко повернетья до родинних справ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *