Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Трамп призупинив фінансування ВООЗ

Президент США Дональд Трамп заявляє, що доручив своїй адміністрації припинити виплату внесків Всесвітній організації охорони здоров’я через те, як вона реагувала на пандемію коронавірусу.

ВООЗ «зазнала невдачі в своєму основному обов’язку і має понести відповідальність», сказав Трамп 14 квітня 2020 рoку, виступаючи в Білому домі.

За його словами, США припиняють фінансування ВООЗ, поки відбуватиметься аналіз роботи організації. Цей процес триватиме від 60 до 90 днів.

Президент США заявив, що спалах коронавірусу можна було подолати ще на стадії виникнення і врятувати життя, якби ВООЗ краще виконувала свою роботу, розслідуючи дані, що надходили з Китаю, де почався спалах хвороби.

За словами Трампа, агентство ООН сприяло «дезінформації» Китаю щодо вірусу, і це, ймовірно, призвело до більш масштабного спалаху.

Президент також нагадав, що США щорічно витрачають на ВООЗ від 400 до 500 мільйонів доларів, в той час як Китай близько 40.

Варто зазначити, що Трамп не має таких повноважень, адже щоб припинити фінансування Конгрес США має ухвалити відповідне рішення впродовж 45 днів.

Генеральний секретар ООН Антоніо Ґутерріш відповів, що зараз «не час» скорочувати ресурси для ВООЗ чи будь-якої іншої гуманітарної організації, яка бореться з коронавірусом.

«Зараз – час для єдності і солідарної роботи міжнародної спільноти для того, щоб зупинити вірус і його руйнівні наслідки», – сказав Ґутерріш.

Сполучені Штати Америки за останню добу зареєстрували рекордних 2228 випадків смерті від коронавірусу, свідчать дані Університету Джонса Гопкінса за 14 квітня. У країні також найбільша кількість підтверджених випадків – понад 600 000 – і найбільша кількість смертей – понад 25 700.

Радіо Свобода 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.