Існує ще один День обіймів, що відзначають щорічно 4 грудня, він веде свою історію з 70-х років 20 століття. Але січневе поширеніше.

В Японії день обіймів неофіційно відзначається 9 серпня. Дата свята – дев’ятий день восьмого місяця – була обрана через каламбур: два склади в англіцизмі ハグ (хагу), яким позначають обійми, можуть також означати числа. Склад “ха” в перекладі з японської означає “вісім”, а “ку” – “дев’ять”. За своєрідним “повір’ям”, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом.

Існують і припущення щодо корисності обіймів з наукової точки зору: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону – окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.

Оскільки офіційного статусу Міжнародного дня обіймів донині немає, його слід назвати скоріше масштабним флешмобом. Тому на вулицях і особливо в навчальних закладах 21 січня можна помітити безліч людей, що обіймаються.

Однією з укорінених традицій свята виступає правило – обійматися можна з абсолютно незнайомими людьми, аби у них було відповідне взаємне бажання.

В останні роки активні учасники святкувань готуються до нього заздалегідь, домовляються про зустрічі у певний час у конкретному місці. І часом збирається значна кількість шанувальників цього свята – буває, що вона досягає кількох тисяч людей.

5.ua