Середа, 6 ГрудняПерший регіональний
Shadow

У Відні відбувся 5-й ювілейний Український бал

Вже п’ятий рік поспіль Товариство української молоді в Австрії влаштовує вишуканий світський захід – Український бал, який має на меті не лише знайомити австрійців з українською культурою та традиціями, а й збирає благодійні пожертви на соціальні проєкти в Україні.

Цього разу Український бал вирішили провести у палаці Ферстель, на першому поверсі якого знаходиться усім відома кав’ярня «Централь» (Лев Троцький, який емігрував до Відня з Росії, був одним із клієнтів закладу і любив там грати у шахи. Тому не дивно, що саме скульптуру з його зображенням ви зможете побачити при вході у кав’ярню «Централь»). До речі, вона працювала всю ніч для учасників балу.

Український бал – це місце зустрічі політиків і творчих діячів, бізнесменів та меценатів. Зокрема, захід відвідав Посол України в Австрії Олександр Щерба разом із дружиною Ярославою.

Серед зіркових гостей – солістка Віденської державної опери, львів’янка Зоряна Кушплер,  співачка Христина Соловій та фронт-мен гурту “ВВ” Олег Скрипка, соліст українського рок-гурту «СКАЙ» Олег Собчук з дружиною Марією, телеведуча Катерина Осадча, танцюристи Костянтин та Надія Панченко, які дали майстер-клас з кадрилі та латино-американських танців, та багато-багато інших vip-персон.

Український бал відкрили дебютанти полонезом, а потім вальсували під пісню «Тримай мене міцно», яку зворушливо виконала Христина Соловій.

Христина Соловій: «Про Український бал чула давно, але вперше довелося його відвідати і побачити всю цю красу на власні очі. Дуже вражена! Приємно, що зв’язки між Україною та Австрією розвиваються. Український бал у Відні – це танець культур».

Зазначимо, що за зовнішній вигляд дебютанток відповідала  відома дизайнерка Оксана Полонець. Вона увібрала дівчат у вишивані сукні, які шили майже наосліп без примірок  за дуже короткий строк.

Для учасників Українського балу заспівав Олег Скрипка. У його виконанні присутні вперше почули романс «Ніч яка місячна».

Олег Скрипка: «Ми, українці, за походженням шляхетна нація, але ми довгі роки були пригнобленими. Тому робити бал – стратегічно важливо! На таких світських заходах ми відкриваємося, показуємо свою природу і натуру. Тому Український бал треба розвивати і популяризувати».

Під супровід оркестру виступили оперні зірки: Сусанна Чахоян та Петер Кельнер.

Скрипаль-віртуоз Олександр Божик вразив майстерним володінням  інструментом. Присутні не вірили своїм очам, як можна одночасно грати на трьох  скрипках.

Вальс і запальні танці, келих шампанського та цікаві розмови… Ніч Українського балу пролетіла, як одна мить. Але це не привід засмучуватися, а навпаки, час розпочинати підготовку до наступного балу. Де він відбудеться? У зимовій імператорській резиденції Хофбург, Віденській державній опері чи ратуші? Організатори Українського балу утримуються від коментарів, лише запевняють, буде вальсово!

Автор: Елеонора Гуськова, фото надані Товариством української молоді у Австрії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *