Четвер, 7 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Україна і Росія провели у Відні переговори по газу

Нафтогаз оголосив Газпрому про готовність розглянути можливість погашення заборгованості в 3 млрд доларів поставками газу.

Представники Нафтогазу, Оператора газотранспортної системи України і російського Газпрому провели в столиці Австрії – Відні – переговори щодо газу. Про це сказав глава Міненерго РФ Олександр Новак, повідомляє Інтерфакс-Україна в п’ятницю, 6 грудня.

На запитання, на якому рівні на цей момент проходили переговори по газу у Відні, Новак сказав: “На рівні корпорацій”.

“Газпром, Нафтогаз і Оператор газотранспортної системи України. Вони обговорювали на корпоративному рівні ті питання, які на порядку денному”, – додав міністр.

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомив, що на переговорах по газу у Відні Газпрому було заявлено про готовність НАК розглянути можливість погашення заборгованості в 3 млрд доларів поставками газу.

“Наша позиція з цього питання є публічною. Щоб продемонструвати свою конструктивність, ми сказали, що готові розглядати можливість отримати газ від Газпрому в рахунок погашення заборгованості за рішенням останнього Стокгольмського арбітражу (3 млрд доларів)”, – написав Вітренко у Facebook.

Він додав, що Нафтогаз також готовий відкликати свої позовні вимоги в новому арбітражі, але тільки якщо буде укладено довгостроковий контракт на транзит, який буде покривати всі витрати, і якщо Нафтогазу буде компенсоване невиконання Газпромом своїх зобов’язань за поточними контрактами.

Раніше повідомлялося, що новий етап переговорів про контракт на транзит газу з Росією планувався на 5 грудня, але зустріч так і не відбулася.

Як відомо, 18 листопада Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити транзитний контракт або укласти новий на один рік. При цьому російська компанія вимагала відмовитися від судових позовів, а також відновити прямі закупівлі газу. Нафтогаз у своїй відповіді відмовився списувати 3 млрд доларів боргу російській компанії.

Відомо, що газове питання можуть обговорити під час зустрічі президентів України і РФ Володимира Зеленського та Володимира Путіна на переговорах у нормандському форматі 9 грудня в Парижі.

Корреспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *