Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Від водіїв до вчителів: тотальний страйк у Франції

У Франції розпочався страйк, який має всі шанси стати наймасштабнішим за час президентства Емманюеля Макрона. Про це пише The Guardian.

Сьогодні, 5 грудня 2019 року, не працюють 11 із 16 гілок метро в Парижі, а також більшість залізничних шляхів країни.

Страйкують не лише водії, а й деякі працівники аеропортів, вчителі шкіл, держслужбовці та навіть деякі відділки поліції. Багатьом магазинам порадили закритись, пише видання.

Загальнонаціональний протест почався через плани уряду скоротити кількість пільговиків, для яких існують більш сприятливі правила виходу на пенсію.

Мета уряду – створення більш життєздатної системи виплати пенсій на тлі старіння нації. Ціною ж таких змін є те, що багатьом доведеться або працювати й після досягнення 62-річного віку, або розраховувати лише на невелику пенсію.

“Це протистояння є надважливим екзаменом для французького президента, який перед обранням обіцяв докорінно переглянути пенсійну систему”, – відзначає The Guardian.

Газета додає, що Макрон уже реформував ринок праці і виплат з безробіття, але питання пенсій, яке тепер на порядку денному, є “надзвичайно чутливим” для французів.

Нинішній страйк є попереджувальним, адже уряд поки лише проводить консультації щодо пенсійної системи. У парламенті питання розглядатиметься наступного року, додає The Guardian.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.