Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу у світі

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію китайського коронавірусу COVID-19 у світі. Про це повідомив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус на брифінгу.

“ВООЗ цілодобово оцінює цей спалах, і ми глибоко стурбовані як тривожними рівнями поширення і серйозності, так і тривожними рівнями бездіяльності. Тому ми зробили оцінку, що COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію”, – заявив глава ВООЗ і додав, що організація стурбована поширенням коронавірусу в світі.

Станом на 11 березня у світі зареєстрували понад 117 тисяч випадків захворювання коронавірусом. 4 131 з них – смертельні.

При цьому пан Гебреєсус підкреслив, що понад 90% усіх випадків припадають всього на дві країни. За його словами, представники 81 країни досі не заявляли про зараження своїх громадян коронавірусом, ще у 57 країнах йдеться про менш як 10 захворілих.

Найбільше захворілих у Китаї, звідки вірус поширився на інші країни. У Європі зареєстровано понад 15 тисяч випадків захворювання, найбільше – в Італії, Франції та Іспанії.

Зазначимо, що пандемія – це сильна епідемія, що характеризується розповсюдженням інфекційного захворювання на всій території країни і сусідніх держав, а іноді і багатьох країн світу.

Останній раз ВООЗ оголошувала пандемію у 2009 році під час спалаху “свинячого грипу” H1N1.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *