Середа, 21 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Як Єлизавета ІІ відсвяткує 70 років на троні

Єлизавета ІІ

Букінгемський палац розкрив подробиці святкування платинового ювілею правління Єлизавети II.

Наступного, 2022-го року виповниться 70 років від дня коронації її величності та початку її правління Великою Британією.

Повідомляють, що офіційні заходи та масові гуляння триватимуть з четверга, 2 червня, до неділі, 5 червня, 2022 року.

У Букінгемському палаці буде “живий концерт” за участі “найбільших зірок світової естради”.

Це святкування відзначить 70-річне правління королеви, 6 лютого 2022 року вона стане першим британським монархом, що подолає такий рубіж.

Як це було із золотим та діамантовим ювілеями королеви, для святкування обрали перший тиждень червня, оскільки літо – це більше шансів на гарну погоду, ніж лютий.

Єлизавета ІІ

Як святкуватимуть?

День перший.

Вперше після пандемії відбудеться військовий парад з церемонією виносу прапора Trooping the Colour. У ньому візьмуть участь понад 1 400 солдатів, 200 коней та 400 музикантів.

Також у цей день “запалять” ювілейні маяки. Вони горітимуть по всій території Британії, Нормандських островів, острова Мен та на заморських британських територіях. З нагоди історичної дати вперше маяки “запалять” і у столицях кожної країни Співдружності.

День другий.

У соборі Святого Павла відбудеться подячний молебень.

День третій.

Єлизавета та члени королівської сім’ї відвідають дербі в Епсом-Даунсі.

Увечері в Букінгемському палаці відбудеться живий концерт.

Імена виконавців поки що не оголошують, але кажуть, що він об’єднає деяких з найбільших світових зірок, щоб відсвяткувати найважливіші на найрадісніші моменти сімдесятирічного правління королеви.

День четвертий.

У неділю на людей чекає великий ювілейний обід. Він об’єднає громади по всій Британії, а на вулицях країни будуть вечірки.

У рамках святкувань Букінгемський палац організує конкурс платинового ювілею, в якому візьмуть участь 5 тисяч людей з Британії та країн Співдружності.

Конкурс поєднає у собі вуличне мистецтво, театр, музику, цирк, карнавал та костюми, обіцяють в заяві палацу.

Однак Британія не обмежиться основними святкуваннями.

Протягом року у всіх країнах Співдружності відбудуться заходи з нагоди історичної дати.

Єлизавета ІІ та інші члени королівської родини подорожуватимуть країною, щоб зустрітися з людьми. Але центром уваги стануть спеціальні “платинові вихідні” – з 2 по 5 червня 2022 року.

Presentational grey line

Очікують, що королева відвідає усі заходи, крім великого ювілейного обіду.

“Останні кілька років спостерігають певне сповільнення, але королева як і раніше дуже активна”, – каже кореспондент ВВС при королівському дворі Ніколас Вітчелл.

“Звичайно, вона і палац сподіваються, що урочистості стануть нагодою для людей у Сполученому Королівстві продемонструвати свою незмінну прихильність і повагу монарху”.

Що ж до королеви, то вона “дивиться у майбутнє” і розглядатиме ювілей як можливість для себе, своєї родини та людей “трохи відсвяткувати”, додав Вітчелл, особливо після важкої втрати – смерті герцога Единбурзького.

Єлизавета ІІ

BBC NEWS УКРАЇНА

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *