Субота, 22 СічняПерший регіональний
Shadow

З оркестром і смолоскипами. Меркель провели з посади канцлера Німеччини

Меркель

Ангела Меркель офіційно покине пост канцлера Німеччини наступного тижня, але офіційна прощальна церемонія під музику військового оркестру та зі смолоскипами уже відбулася.

У Німеччині провідних політиків традиційно проводжають з посади старовинною військовою церемонією вечірнього відбою Grosser Zapfenstreich. Тепер вона перетворилася на пишний парад з оркестром.

Меркель

Захід провели в обмеженому форматі через коронавірусні обмеження. На церемонії зібралися близько 200 людей.

Меркель

Музику Ангела Меркель обирала сама і зупинилася на пісні знаменитої німецької панк-рокерки Ніни Гаген Du hast den Farbfilm vergessen (“Ти забув кольорову плівку”).

Дві інші композиції цілком традиційні: це псалом XVIII століття і романтична пісня 1968 Für mich, soll’s rote Rosen regnen (“Для мене повинен йти дощ з червоних троянд”).

Меркель

Але оркестр справлявся і не з такими завданнями. У 2011 році міністр оборони Карл-Теодор цу Гуттенберг замовив Smoke On The Water групи “Deep Purple”. Також оркестру доводилося виконувати My Way Френка Сінатри та попхіт 80-х Life Is Life австрійської групи Opus.

Ангела Меркель пояснила вибір композиції тим, що вона нагадує їй про юність. Пісня “Ти забув кольорову плівку” була написана у 1974 році. Меркель тоді було 20 років, Гаген – 19.

У Ангели Меркель та Ніни Гаген зовсім небагато спільного, але воно є: вони майже ровесниці та обидві народилися у НДР. Але Гаген у 21 рік, у 1976 році, переїхала до Західної Німеччини.

У своїй прощальній промові Меркель ще раз подякувала всім, хто бореться з пандемією коронавірусу.

Очікується, що новий уряд Німеччини на чолі з соціал-демократом Олафом Шольцом німецький парламент затвердить наступного тижня.

Ангела Меркель – перша жінка на чолі уряду Німеччини. За майже 16 років на чолі уряду своєї країни провела Німеччину і Євросоюз через ухвалення Лісабонського договору – конституції ЄС, грецьку кризу, міграційну кризу, брекзит, президентство Трампа і, нарешті, пандемію.

Провідні світові видання називали Меркель найвпливовішою жінкою у світі.

Меркель

BBC NEWS УКРАЇНА

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *