Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

6 квітня – Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

6 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день спорту на благо миру і розвитку. Доволі молоде свято заснувала Генеральна Асамблея ООН в 2013 році. Ця дата стала ще однією можливістю нагадати суспільству про користь для здоров’я раціональної рухової активності, яка, на відміну від спорту, доступна кожному.

Як повідомляють у прес-службі “Херсонського обласного центру громадського здоров’я”, фізична активність зміцнює опорно-руховий апарат, покращує роботу серця та кровоносних судин, органів дихання, прискорює метаболізм, формує привабливий зовнішній вигляд, а також загартовує характер та силу волі. Вона необхідна кожній людині, яка прагне бути здоровою.

На жаль, зараз через пандемію COVID-19 запроваджено карантин, закрито спортивні зали та стадіони, басейни і танцювальні студії, заборонено без потреби покидати помешкання. Це вимушений тимчасовий захід для того, щоб зупинити розповсюдження коронавірусу. Але фізична активність можлива і під час карантину!
ВООЗ рекомендує фізичну активність в домашніх умовах, а саме:

– робити короткі активні перерви протягом дня: танці, ігри з дітьми, прибирання будинку, догляд за садом;
– використовувати онлайн ресурси: у безкоштовному доступі є безліч відео на будь-який смак з комплексами фізичних вправ у домашніх умовах;
– побільше ходити: ходити по квартирі під час розмови по мобільному телефону, гуляти по вулиці у безлюдних місцях:
– проводити час переважно в стоячому положенні: сидіти або лежати не більше 30 хвилин поспіль.

Контроль навантаження здійснюється наступним чином: пульс після вправ має бути не вищим, ніж 220 мінус вік людини в роках. Раціональна фізична активність – 2,5 години тренувань на тиждень або 30 хвилин щодня. Нам необхідні 2 типи фізичної активності: кардіо та силові тренування.

Недостатня фізична активність людини є одним з основних чинників розвитку неінфекційних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, онкологічні хвороби та діабет.

За даними ВООЗ через недостатність рухової активності щороку в світі помирають 3,2 млн. осіб. Вона є головною причиною:

– 21-25% випадків захворювання раком молочної залози та товстої кишки;
– 27% випадків захворювання діабетом;
– 30% випадків захворювання ішемічною хворобою серця.

Пам’ятаймо про власну відповідальність про своє здоров’я. Ми повинні залишатися здоровими, особливо під час величезного навантаження на сферу охорони здоров’я через пандемію коронавірусу.

Рухаймося більше і будьмо здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *