Субота, 18 ВересняПерший регіональний
Shadow

ЦВК оголосила про початок виборчої кампанії з 5 вересня

 

Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.

Про це повідомили у прес-службі ЦВК.

«30 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року», – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що рішення ухвалено на виконання вимог Виборчого кодексу України.

При цьому взято до уваги постанову Верховної Ради від 15 липня «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році», постанови ЦВК від 8 серпня № 160 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року», № 161 «Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» та від 14 серпня № 176 «Про призначення перших виборів депутатів районних рад на 25 жовтня 2020 року».

Окрім того, Центрвиборчком вніс зміни до своєї постанови від 8 серпня «Про Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року».

І що ж це означає?

А те, що вже з 5 жовтня стартує активна підготовка до виборів з масою білбордів та новими кандидатами. Виборчий процес включає 10 етапів, на першому з якого триває висування кандидатів у депутати.

Згодом мають утворитися виборчі комісії, а паралельно — зареєструватися кандидати та провести свою передвиборчу агітацію.

Відтак ЦВК утворить спеціальні виборчі дільниці, що існують на тимчасовій основі, вони ж складуть та перевірять списки виборців. Опісля цього буде безпосереднє голосування за кандидата.

Останні 3 етапи — це підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків голосування, встановлення результатів виборів депутатів та їхнє офіційне оприлюднення та припинення повноважень окружних та дільничних виборчих комісій.

Коли місцеві вибори

Місцеві вибори в Україні пройдуть у неділю, 25 жовтня. Обиратимуть депутатів місцевих рад — сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах, а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *