П’ятниця, 29 БерезняПерший регіональний
Shadow

Довибори в Раду. На Прикарпатті лідирує Вірастюк, на Донеччині перемагає Аксьонов

У неділю, 28 березня 2021 року, в окрузі № 87 в Івано-Франківській області та окрузі №50 на Донеччині відбулися довибори до Верховної Ради.

На Прикарпатті після підрахунку майже 30% бюлетенів, за даними ЦВК, з 33,86% поки що лідирує кандидат “Слуги народу”, спортсмен Василь Вірастюк. Проте відставання від нього представника ВО Свобода Руслана Кошулинського (28,21%) та бізнесмена Олександра Шевченка (27,31%) є незначним.

Явка на виборах в окрузі склала лише 35%. Соціологічна група Рейтинг провела екзит-пол в окрузі, згідно з яким Олександр Шевченко отримував 32,4%, Кошулинський – 31,6%, Вірастюк – 29,4%. Проте похибка у 1,8% залишила надію на перемогу всім трьом кандидатам.

На Донеччині після підрахунку 89% бюлетенів однозначним лідером є мер Добропілля, представник партії “Порядок” Андрій Аксьонов з 66% голосів. На другому місці з майже 13% голосів висуванець “Партії Шарія” адвокат Валентин Рибін, який раніше захищав в суді низку ексберкутівців, Володимира Рубана та Надію Савченко, бразильського найманця Рафаеля Лусваргі.

Кандидатка “Європейської солідарності” Юлія Кузьменко отримала понад 6% голосів, кандидат “Слуги народу” Андрій Бондаренко понад 3%.

Явка на виборах на Донеччині була лише 21%.

Вибори в 50-му окрузі відбувалися, оскільки депутат від цього округу Руслан Требушкін у жовтні виграв вибори мера Покровська і склав мандат, так само депутат від “Слуги народу” Зіновій Андрійович виграв вибори мера міста Надвірна і склав мандат, отриманий у 87-му окрузі на Прикарпатті.

Що відомо про Андрія Аксьонова?

Андрію Аксьонову зараз 50 років. У 2010 році його обрали мером селища Новодонецьке від Партії регіонів. 2015 року його обрали мером Добропілля.

 

У 2017 році Аксьонова звинуватили в отриманні російського паспорта навесні 2014 року і в тому, що тоді він не перешкоджав проведенню псевдореферендуму сепаратистів у селищі Новодонецьке. Сам він назвав звинувачення в отриманні російського паспорта “плодами хворої уяви якихось людей”, а перешкоджання псевдореферендуму – завданням СБУ, повідомляли Донбас. Реалії.

У 2019 році Аксьонов програв вибори до Верховної Ради в окрузі Руслану Требушкіну.

Требушкін у 2020 році після перемоги на виборах мера Покровська склав мандат і підтримав Аксьонова на довиборах.

Деякі ЗМІ пишуть, що Аксьонов перебуває в орбіті впливу бізнесмена та одного зі спонсорів партії “Опозиційний блок” Ріната Ахметова, проте прямих підтверджень цій інформації немає.

Як зазначає громадський рух “Чесно”, висував Аксьонова кандидатом у депутати лідер партії “Порядок”, депутат парламенту Муса Магомедов, який балотувався до Верховної Ради від “Опозиційного блоку”.

Руслан Требушкін також ішов до парламенту від цієї політсили. І, нарешті, контрольний пакет акцій містоутворювального шахтоуправління “Покровське”, працівники якого підтримують Аксьонова, належить Рінату Ахметову.

Хоча від “Опозиційного блоку” на довиборах був і офіційний кандидат – Надія Масло.

У біографії Андрія Аксьонова чимало суперечливих епізодів. Громадський рух “Чесно” нагадує, що кілька років тому проти нього порушувалися кримінальні справи за статтями про підробку документів і розтрату держмайна, але він не брав участі у судових засіданнях.

Покровське управління поліції навіть оголошувало його у розшук у 2018 році. Згодом з’ясувалося, що Андрій Аксьонов нібито залишав Україну на період лікування в Німеччині.

BBC NEWS УКРАЇНА

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *