Неділя, 19 ВересняПерший регіональний
Shadow

Французький бренд “скопіював” образи львівського бездомного на ім’я Славік (фото)

Фотографії Славіка, львівського бездомного, зроблені Юрієм Дячишиним у період із лютого 2011-го по лютий 2013 року, зацікавили відомого дизайнера та навіть надихнули його на створення колекції.

Французький бренд Vetements, що представив минулого тижня лукбук VTMNTS 2022, використовував у своїй колекції чоловічого одягу образи Славіка, бездомного чоловіка зі Львова, який прославився після серії знімків, зроблених талановитим львівським фотографом Юрієм Дячишиним. Власне, сам автор знімків і звернув увагу на те, що дизайнери буквально “скопіювали” фотографії, працюючи над новою лінійкою одягу, про що написав на своїй сторінці в Facebook.

“Особливо “надихається” ним бренд Vetements, і якщо в перший раз вони принаймні згадали про це в коментарі Vogue Paris, то в новій колекції, яка вийшла під маркою VTMNTS 2022, ні-ні) Що цікаво, цього разу в деяких “фрагментах” був просто copy-past)”, — йдеться в публікації.

В описі проекту Slavik’s Fashion Юрій розповів, що він є циклом фотографій, які демонструють “незвичайну колекцію вуличної моди дивака Славіка, наймоднішого бездомного на світі”.

За час випадкових зустрічей із лютого 2011-го по лютий 2013 року Дячишин зробив більше 100 знімків Славіка, який не тільки часто міняв одяг (іноді двічі на день), але й стежив за зачіскою та бородою і навіть голив пахви. На відміну від інших людей без певного місця проживання, Славік не порпався в смітниках і не носився з купою сумок, любив випити пива, але при цьому не був алкоголіком, ненав’язливо просив милостиню.

Коли на нього звернув увагу Юрій, чоловік сприйняв це з ентузіазмом.

“Йому дуже подобалося позувати для фото, так костюми він одягав не просто так, це був його постійний перформанс, і те, що на це хтось звернув увагу, приносило йому задоволення та робило щасливим. Кілька разів я роздруковував йому фото, і Славік був дуже задоволений”, — пише Дячишин.

Така взаємодія і переросла в проект, який зацікавив не тільки простих обивателів, а й, як бачимо, дизайнера зі світовим ім’ям.

“Slavik’s Fashion — це унікальна та вражаюча історія, яка не має аналогів, і це не тільки про моду або стиль, це неймовірний приклад того, що кожен може змінюватися, незалежно від життєвих обставин!” — підкреслив автор.

На початку 2013 року 55-річний чоловік зник із вулиць Львова, і з тих пір про його долю нічого невідомо.

Відзначимо, що в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі “Мистецький Арсенал” відкрилася виставка під назвою “Чутливість. Сучасна українська фотографія”, де представлені роботи відомих авторів, серед яких і Юрій Дячишин. Він привіз до Києва свій проект Slavik’s Fashion, і тепер побачити фотографії бездомного, який прославився на весь світ, можуть усі охочі.

Більше про проект Slavik’s Fashion читайте на сторінці у Фейсбук.

За матеріалами Фокус.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *