Неділя, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Готові взяти “натурою”: Нафтогаз відповів Газпрому

“Нафтогаз” готовий розглянути те, щоб “Газпром” сплатив борг за рішенням Стокгольмського арбітражу газом, написав у Facebook виконавчий директор української компанії Юрій Вітренко:

“На сьогоднішній день за остаточним та обов’язковим для виконання рішенням Стокгольмського арбітражу… Газпром має сплатити Нафтогазу приблизно 3 мільярди доларів США. Нас влаштовують грошові кошти, але якщо Газпром хоче сплатити цей борг через поставки газу, ми готові розглянути таку пропозицію”, – повідомив він.

У дописі пан Вітренко подає деякі деталі відповіді на пропозиції, що надішли до Києва тиждень тому. Представник “Нафтогазу” не виключив, що бартер може увійти до мирової угоди. Проте сторони мають “обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі за участі Єврокомісії”.

Так само незмінною залишається і позиція “Нафтогазу” щодо російських вимог “обнулити” судові претензії до “Газпрому”:

“Врегулювання попередніх та нових спорів між “Нафтогазом” та “Газпромом”, відкликання нашої скарги в антимонопольний орган Євросоюзу на порушення з боку “Газпрому” законодавства Євросоюзу про захист конкуренції, а також врегулювання ситуації зі штрафом, який Антимонопольний комітет України наклав на “Газпром” за зловживання домінуючим становищем, не має бути передумовою для продовження транзиту”.

Проте заяви, що лунали впродовж останнього часу з обох сторін, дають дедалі більше підстав думати, що транзит російського газу територією України може припинитися. Принаймні тимчасово.

BBC NEWS UKRAINIAN

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *