Понеділок, 4 БерезняПерший регіональний
Shadow

Хлопчику-сироті з Волині відмовили в нацвідборі на дитяче Євробачення

Суспільний мовник скасував участь 12-річного волинянина Максима Ткачука у відборі на конкурс Дитяче Євробачення-2020, який пройде в листопаді у Варшаві, повідомляє BBC NEWS UKRAINIAN

Приводом для такого рішення стала участь Ткачука в конкурсі, за організацією якого начебто стояла Росія, повідомив у Facebook голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

Йдеться про конкурс “Stars of the Albion” у Лондоні, який пройшов у лютому-березні 2020 року. Його співорганізатором, за словами Аласанії, була державна організація РФ “Представництво Росспівпраці в Лондоні”.

На конкурсі хлопчик виконав, зокрема, російську пісню “Смуглянка” у формі радянського солдата.

Окремі політичні сили та ЗМІ вже охрестили це рішення “помстою за Смуглянку” та “цькуванням”.

Що відбулось?

Зураб Аласанія запевняє, що ні про яке цькування не йдеться, а лише про дотримання правил нацвідбору.

В Україні вже був скандал з українською співачкою Maruv, яка перемогла у нацвідборі на Євробачення-2019, але до конкурсу її не допустили через те, що співачка активно гастролювала в Росії в останні роки.

Після цього НСТУ запровадила правило, за яким українські виконавці не можуть брати участь у нацвідборі, якщо вони після березня 2014 року брали участь у заходах, до організації яких причетна Росія, або у заходах на території Росії чи окупованих територіях України.

Бабуся хлопчика подала документи на конкурс Дитяче Євробачення, не повідомивши про участь у лондонському конкурсі, додає Аласанія.

Скандал навколо скасування участі він називає “підміною понять”.

“Педалюють не “Россотрудничество”, а “сирота” та “помста за смуглянку”. І знаєте – працює. Нахабство та маніпуляції завжди працюють. Всі обурено перепощують саме “помсту дитині за Смуглянку”, – пише Аласанія.

Критики рішення

Бабуся та опікунка хлопчика Лариса Ткачук у ефірі телеканалу “Наш” назвала це рішення НСТУ неочікуваним та несправедливим.

Адже спочатку заявку прийняли, відео з виступом хлопчика збирало перегляди у мережі, але потім участь скасували.

“Я не можу взагалі зрозуміти, що це відбувається і хто цим керує. Я не думаю, що це так просто зроблено, це було зроблено спеціально”, – обурюється вона.

“Він дуже пригнічений”, – додала жінка, говорячи про стан онука.

ЗМІ та політики, яких вважають проросійськими, рішення НСТУ розкритикували.

Ексдепутат та лідер партії “Наші” Євген Мураєв написав у Facebook: “Тримайся, Максиме. Нормальні люди з тобою”.

Портал “Страна” назвав це рішення НСТУ “помстою сироті за Смуглянку” та “шаріковщиною”.

У соцмережах думки розділилися.

“Звідки звичайна сім’я з Волині могла знати, хто там організатор? Замість того, щоб підтримувати таланти, вбиваєте. Гидко”, – обурюється в коментарях користувачка Юлія Колтак.

“Ну правда, співати “Смуглянку” в радянській формі на конкурсі, де добра половина експати, ну правда, як могли здогадатися”, – заперечує Ігор Розкладай.

“Питання не в “Смуглянці”, а в участі в конкурсі, який фінансувався країною-агресором. Нехай і в Лондоні”, – зазначає користувачка Ольга Духнич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *