П’ятниця, 5 БерезняПерший регіональний
Shadow

Хто і чому в Україні відзначає Новий рік 14 вересня

14 вересня християни східного обряду відмічають початок літургійного річного кола. Церковний новий рік починається 1 вересня за юліанським календарем або за так званим старим стилем, повідомляє BBB NEWS UKRAINIAN.

Українські православні й греко-католицька церкви його дотримуються й сьогодні.

У церковних святцях на 14 вересня припадає день пам’яті преподобного Симеона Стовпника. За церковними переказами, він жив у VІ столітті в Каппадокії (нині Туреччина). В Україні преподобного традиційно називають Семеном.

З ХІV століття на українських землях світський календар теж починався з 1 вересня – з Семенового дня.

У 1700 році указом Петра І на всій території Російської імперії, до складу якої тоді входила частина нинішньої України, початок нового року перенесли на 1 січня. А 1699-й рік тривав лише чотири місяці.

Проте в народі пам’ять про вересневий Новий рік дожила аж до ХХ століття.

За народними уявленнями, на Новий рік має відбутися оновлення домашнього вогню. Збереглися свідчення, що напередодні Семенового дня жителі київського Подолу гасили всі вогні, а зранку новий вогонь добували тертям і роздавали його кожному.

свічки

З Семена, коли дні вже помітно коротшали, значну частину хатніх робіт робили при штучному освітленні. Вірили – якщо гарно “засидіти” вечір напередодні Семенового дня, то буде гарно працюватися весь сезон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *