П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

Кабмін повернув Мінінфраструктури «Укрзалізницю» та планує її розподіл

Кабінет міністрів повернув «Укрзалізницю» в сферу управління Міністерства інфраструктури.

«Реформа «Укрзалізниці», яка повинна була початися ще три роки тому, нарешті відбудеться», – повідомив глава Мінінфраструктури Владислав Криклій на сторінці в Facebook.

За його словами, УЗ буде розділена на оператора інфраструктури, вантажного перевізника і пасажирського перевізника, а сама компанія стане публічною.

«Буде створено конкурентний ринок залізничних перевезень і забезпечений рівноправний доступ до залізничної інфраструктури. Для цього нам потрібен новий закон про залізничний транспорт, розраховуємо на підтримку парламенту в цьому питанні. Готуємо реформу системи тарифоутворення на послуги залізничних перевезень», – зазначив міністр.

Глава «Укрзалізниці» Євген Кравцов в свою чергу зазначив, що в рамках реформи буде впроваджено систему управління якістю пасажирських перевезень і моніторинг їх виконання відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Нагадаємо, з 1 квітня набуло чинності рішення «Укрзалізниці» підвищити тарифи на вантажні перевезення залізницею на 14,2%. В компанії мають намір підвищувати тарифи на перевезення вантажів щокварталу. Наразі дана пропозиція перебуває на обговоренні.

Слід зазначити, найближчі п’ять років «Укрзалізниця» потребуватиме 6 мільярдів доларів інвестицій. Із них 2,5-3 мільярди – тільки для того, щоб підтримувати роботу на існуючому рівні. Також в «Укрзалізниці» повідомили про намір підняти тарифи на перевезення пасажирів більш ніж в два рази. Також «Укрзалізниця» підвищила вартість білизни і напоїв у поїздах з 15 січня 2019 року.   Тим часом, антимонопольники зняли з «Укрзалізниці» звинувачення у завищенні цін на квитки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *