Неділя, 13 ЧервняПерший регіональний
Shadow

Карантинні 8000: по допомогу вже звернулися понад 250 тисяч

21 грудня 2020 року уряд завершує приймати заявки на “карантинну” допомогу від роботодавців. Проте ФОП і наймані працівники можуть подавати документи до 31 грудня.

Прийом заявок уряд розпочав минулого понеділка, 14 грудня. Тож у роботодавців був лише тиждень, а у ФОП та найманих працівників – 2,5 тижні, аби спробувати оформити державну допомогу у 8000 грн на час січневого карантину за законом, ухваленим з ініціативи президента Зеленського.

Як повідомив міністр економіки Ігор Петрашко, станом на 17:00 п’ятниці 18 грудня на допомогу у 8 тисяч, яка реалізується через додаток “Дія”, вже подано 252 тисячі заявок.

“Цифри за 5 днів від старту програм свідчать, що є величезний попит. Подача документів була максимально спрощена, а сума компенсацій є абсолютно достойною, якщо враховувати 2-тижневий карантин і рівень мінімальної заробітної плати”, – заявив міністр економіки.

У неділю прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у Facebook, що “вже понад 261 тисяча українців успішно оформили заявки через портал та застосунок “Дія”.

Якщо всі вони отримають допомогу, це коштуватиме бюджету понад 2 млрд грн. Ці кошти мають надійти із коронавірусного фонду, який існуватиме до кінця цього року.

урядова допомога

За підрахунками міністерства економіки, на допомогу роботодавцям до 8 тисяч, яка реалізується через центри зайнятості, роботодавцями подано 3 763 пакетів документів, за якими допомогу можуть отримати 73 626 працівників. В мінекономіки підрахували, що допомога роботодавцям складає понад 327 млн грн.

Серед тих, хто подали заявки, міністр назвав “Укрзалізницю”, “ТУРБОАТОМ” , обласні відділення “Укравтодор”, авіаційну компанія “Роза вітрів”, кондитерська фабрика “Харків’янка”, “Слов’янський завод високовольтних ізоляторів”.

Попри рішення про державну підтримку, представники дрібного бізнесу провели кілька акцій протесту. Зокрема, і проти січневого локдауну

Разом із тим, згідно із законом, допомога має бути призначена саме для тих підприємств та робітників, роботу яких буде обмежено чи зупинено через жорсткіші карантинні обмеження з 8 по 24 січня.

В уряді також нагадують, що прийом заявок на програми для роботодавців (“до 8000” і “компенсація ЄСВ”)завершується 21 грудня, а програми допомоги працівникам та ФОПам у 8000 грн продовжена до 31 грудня.

BBC NEWS УКРАЇНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *