Субота, 5 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Кирило Шевченко – новий голова НБУ

Верховна Рада призначила нового керівника Національного банку України – ним став голова державного “Укргазбанку” Кирило Шевченко, повідомляє BBC NEWS UKRAINIAN. 

За таке рішення проголосували 332 депутати, зокрема більшісить фракцій “Слуги народу”, ОПЗЖ та”Батьківщини”, а також груп “Довіра” і “За майбутнє”. Жоднного голосу не дали фракції “Голос” і “Європейська Солідарність”.

Кирило Шевченко – банкір, який до цього кілька років очолював один з кількох державних банків України “Укргазбанк”, а ще раніше був радником Юлії Тимошенко, коли та була прем’єр-міністром.

“Не допущу неконтрольованої інфляції”

Раніше обговорювали кілька кандидатів на посаду голови НБУ, але президент Зеленський зупинився саме на Кирилу Шевченку і подав його кандидатуру у середу ввечері.

У четвер зранку Кирило Шевченко зустрівся з депутатами фінансового комітету і заявив, що не допустить “неконтрольовану інфляцію або емісію”.

А також пообіцяв продовжити співпрацю з МВФ та іншими міжнародними організаціями.

Водночас Кирило Шевченко не відповів на питання, як буде змінювати команду в НБУ (зокрема чи звільнить нинішню в.о. голови Нацбанку Катерину Рожкову, яку пов’язують з колишнім керівником Яковом Смолієм).

Голова фінансового комітету парламенту Данило Гетманцев також запевнив, що при Шевченку на чолі НБУ “інфляції не буде, неконтрольованої емісії не буде”. 

Вже під час виступу у сесійній залі Ради Кирило Шевченко пообіцяв боротися за “макроекономічну, макрофінансову стабільність” в Україні.

При цьому він позитивно висловився про інструмент інфляційного таргетування. Таке таргетування полягає в тому, що Нацбанк пубілчно оголошує прогнози по інфляції та намагається їх досягнути.

Категорично проти кандидатури Шевченка виступили ряд депутатів “Слуги народу”, зокрема Олександр Дубінський, який вважає, що Шевченка лобіює МВФ, а сам він причетний до ряду кримінальних справ.

Кирило Шевченко

А член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко кандидатуру Кирила Шевченка привітав як “зрозумілого банкіра для міжнародних фінансових кіл”.

Екс міністр економіки Тимофій Милованов назвав його “найкращим вибором з можливих”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *