Неділя, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Максим Степанов – новий очільник МОЗ в часи коронавірусу

Максим Степанов у МОЗ замінив відомого кардіохірурга Іллю Ємця.

Пан Ємець, який розповідав, що від коронавірусу “помруть всі пенсіонери” і називав їх трупами, протримався у відомстві майже чотири тижні. Що ще менше, ніж було десять років тому, коли пан Ємець керував міністерством аж три місяці.

Скільки протримається на цій посаді Максим Степанов передбачити неможливо, говорить політолог Володимир Фесенко. Криза розвивається дуже швидко, а МОЗ зараз як порохова бочка, каже політолог.

“Те, що він — медик за освітою, ще ні про що не каже. МОЗ – це як порохова діжка і підірватися на цій посаді дуже легко. Ємець он двічі підірвався”, – говорить політолог.

Максим Степанов закінчив Донецький національний медуніверситет і вивчав міжнародну економіку у Київському економічному університеті імені Вадима Гетьмана.

“Степанов – це врівноважена фігура, він – є фаховим управлінцем, досвід у нього є, але не на центральному рівні”, – каже пан Фесенко.

У його бекграунді керівництво державним підприємством “Поліграфічний комбінат “Україна” і два роки роботи губернатором Одеської області за президента Петра Порошенка. Навесні 2019 року з Порошенком у Степанова у виник конфлікт. Тоді після першого туру президентських виборів, які на Одещині були провальними для Порошенка, президент хотів звільнити Степанова.

Але губернатор відмовився йти з посади. Але зберегти свою посаду йому не вдалося. За президента Володимира Зеленського його звільнили.

“Важко сказати, настільки Степанов буде придатним керувати МОЗ, і наскільки він буде незалежним”, – говорить про нового міністра Олексій Гарань, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА.

Політолог говорить про зв’язки нового очільника МОЗ – він є кумом Ігоря Палиці, який є бізнес-партнером Ігоря Коломойського. Це, за словами політолога, викликає багато питань.

“Я бачив, як близькі до Коломойського ЗМІ позитивно висвітлювали ймовірність призначення Степанова. Але з іншого боку, деякі джерела говорять, що стосунки між Степановим і Палицею зараз погіршилися”, – зазначає Олексій Гарань.

Політолог критикує, як хаотично підбираються в уряді кандидатури – не встигли призначити двох міністрів, як їх вже зняли.

Що буде з медреформою?

Можна припустити, що Максим Степанов не ставитиме під сумнів запуск вторинної ланки медреформи, на відміну від його попередника, говорить Лілія Олефір з Реанімаційного пакета реформ.

За словами експертки, таке припущення можна зробити з огляду на те, що, за часів губернаторства Степанова у 2017-2019 роках Одеська область встигла ефективно почати підготовку до запуску реформи вторинки.

“Але поки не відомо, хто буде заступниками міністра. Питання злагодженої роботи і досвіду потенційних заступників відіграватиме надважливу роль у тому наскільки швидко нова команда МОЗ зможе реагувати на протидію пандемії коронавірусу”, – зазначила пані Олефір.

Загалом, за її словами, не вистачає прозорості та консультацій з експертним середовищем щодо кадрових питань.

За сім місяців у МОЗ маємо вже третього міністра, що, за словами, експертки, свідчить про суттєві проблеми у кадровій політиці уряду.

BBC NEWS UKRAINIAN 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *