П’ятниця, 5 БерезняПерший регіональний
Shadow

Національна спілка журналістів України вирішила виключити зі своїх лав нардепів та лідерів політичних партій

Національна спілка журналістів України, як найбільша журналістська організація країни, будує свою роботу на засадах захисту прав журналістів і підтримки незалежних медіа. Незалежність організації є важливою передумовою виконання статутних завдань. Члени Спілки можуть по-різному оцінювати події в суспільстві, проте організація в цілому не підтримує і не може підтримувати жодної з політичних сил.

В умовах можливого загострення політичної ситуації, викликаної проведенням місцевих виборів в Україні, Секретаріат НСЖУ розглянув питання посилення незалежності організації від політичного тиску.

Відповідний порядок призупинення членства НСЖУ 26 червня 2020 року опублікувала на своєму сайті.

З метою посилення незалежності організації, унеможливлення політичного тиску на Національну спілку журналістів України, її обласні чи регіональні організації та унеможливлення зловживання статусом журналіста Секретаріат Спілки вирішив:

1. Заборонити прийом до лав Національної спілки журналістів України громадян, які обіймають керівні посади (голова, заступник голови, член політради чи аналогічного керівного органу) в політичних партіях або є народними депутатами – членами політичних партій.

2. Запровадити порядок призупинення членства в Національній спілці журналістів України для тих членів НСЖУ, які обіймають керівні посади (голова, заступник голови член політради чи аналогічного керівного органу) в політичних партіях або є народними депутатами – членами політичних партій.

3. Порядок призупинення членства поширюється в тому числі на членів НСЖУ, які набули членства до прийняття цього рішення Секретаріату.

4. Рекомендувати обласним та регіональним організаціям Національної спілки журналістів України розглянути це рішення на своєму рівні.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на Першого Секретаря НСЖУ та на голів обласних/регіональних організацій Спілки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *