Неділя, 17 СічняПерший регіональний
Shadow

НБУ вводить в обіг нові монети номіналом 10 гривень

Національний банк України з 3 червня 2020 року введе в обіг нові монети номіналом 10 гривень, які завершать процес оновлення монетного номінального ряду в Україні та замінять відповідні паперові банкноти.

“Це — частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес”, — повідомляє пресслужба НБУ.

Задяки змінам номінального ряду нацвалюти державі вдасться заощадити близько 1 мільярда гривень на обслуговування готівкового обороту і зменшити кількість номіналів до 12. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень). Оновлення пов’язане з тим, що тривалість обігу монети набагато більша, ніж банкнот низьких номіналів.

“Із 3 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках”, — додають у НБУ.

На першому етапі Нацбанк введе в обіг 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень, які розподілять між підрозділами НБУ в регіонах України. У пресслужбі зазначили, що банкноти номіналом у 10 гривень не вийдуть з обігу, тому не потрібно спеціально обмінювати банкноти на монети. Нині таких банкнот в обігу 179,3 мільйона штук.

Довідка: діаметр монети — 23,5 міліметра, вага — 6,4 грама. Монету виготовлено із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. У НБУ зазначили, що через те, що вона буде більшою за решту гривневих монет, її можна буде легко вирізнити з-поміж інших. На реверсі зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, на аверсі — номінал монети, обрамленний давньоруськми орнаментом.

Суспільне 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *