П’ятниця, 22 СічняПерший регіональний
Shadow

Олег Уруський – новий віцепрем’єр. Що про нього відомо

Верховна Рада підтримала призначення Олега Уруського на посаду віцепрем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості, повідомляє BBC NEWS UKRAINIAN.

До цього такої посади в уряді не було – відтоді, як у 2014 році міністерство промисловості реорганізували і приєднали до мінекономіки та торгівлі.

За призначення пана Уруського проголосували 250 депутатів, зокрема фракіії “Слуги народу”, частина ОПЗЖ та “Бітьківщини”.

“Щоб країна була космічною”

Необхідність появи віцепрем’єра з питань промисловості Володимир Зеленський пояснював так: “Для нас і промисловість країни, і оборонно-промисловий комплекс, і космічна промисловість … це і є стратегія розвитку країни. Щоб країна дійсно була промисловою, була космічною”.

Кандидатуру Уруського прем’єр Денис Шмигаль вніс до парламенту ще минулого тижня.

Але згодом її на деякий час відкликали. Як розповідали депутати “Слуги народу”, це сталося, бо його призначення з ними не погодили. Хоча в поданні Шмигаля йшлося, що кандидатура вноситься за пропозицією фракції.

За інформацією одразу низки ЗМІ, призначити Уруського Зеленському нібито запропонував Володимир Горбулін – колишній секретар РНБО, який вважається авторитетом в галузі ОПК. Сам Горбулін наприкінці червня увійшов до наглядової ради “Укроборонпрому”.

У деяких експертів виникли питання до процедури вибору кандидатури Уруського. Зокрема через те, що це відбулося поза конкурсом та без обговорення.

Хто такий Олег Уруський

Олегу Уруському 57 років. Він народився у місті Чортків, що на Тернопільщині. Освіту отримав у Київському вищому військовому авіаційному інженерному училищі. Є доктором технічних наук, професором, лауреатом державної премії в галузі науки і техніки.

Його кар’єра тісно пов’язана з оборонно-промисловим комплексом.

У середині 1990-х Уруський працював начальником управління у Національному космічному агентстві України, згодом керував управлінням в апараті РНБО. У 2000-2003 роках обіймав посаду першого заступника голови Державної комісії з питань оборонно-промислового комплексу.

У 2005−2006 роках Уруський був першим заступником міністра промислової політики в уряді Юлії Тимошенко.

У 2014 році Уруський обіймав посаду заступника гендиректора Укроборонпрому, трохи згодом – голови Державного космічного агентства, але протримався на ній менш як рік – у серпні 2015-го його звільнили. Після цього зайнявся бізнесом.

У квітні 2020 року він очолив інжинірингову компанію “Прогрестех-Україна”, яка надає інженерні послуги і розробляє програмне забезпечення для підприємств високотехнологічних секторів економіки. На сайті компанії йдеться, що серед її замовників – американська Boeing.

Відомо, що “Прогрестех-Україна” входить до складу холдингу Progresstechgroup, засновником якої є громадянин Росії Володимир Кульчицький.

Цей факт Уруському вже кілька днів закидають критики його призначення.

Сам він на це відповів, що штаб-квартира Progresstechgroup знаходиться у США, а росіянин Кульчицький після Майдану у 2014 році переїхав до України “через принципову незгоду з Путіним”.

У своїй декларації за 2019 рік пан Уруський вказав, що володіє квартирою площею 93 кв. метри у Києві, та ще кількома земельними ділянками в області. Також у документі згадується приватний будинок площею 505 кв. метрів, але він поки що не прийнятий в експлуатацію.

У власності Уруського також автомобіль Audi A7 2016 року вартістю понад 2 мільйони гривень і записаний на дружину Peugeot 2008 від 2014 року випуску.

Також новопризначений віцепрем’єр вніс у декларацію 75 тисяч доларів готівки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *