П’ятниця, 1 БерезняПерший регіональний
Shadow

Основи національного спротиву: що передбачає президентський законопроєкт

Національний спротив – комплекс заходів, які включають в себе цілісний підхід до системи оборони України, планову інтеграцію в якості ще одного кроку до НАТО, якісне навчання та підготовку захисників України та цивільних.

Чисельність збройних Сил України, які мають захищати територіальну цілісність України, є обмеженою. Жодна країна світу не має фінансово-економічний можливостей утримувати в кожному своєму регіоні регулярні військові частини або підрозділи. 

Однак, держава має бути готова до швидкої відсічі агресії з будь-якого напрямку. Це може забезпечити територіальна оборона, яка організовується у кожній області і/та районі. Але члени територіальної оборони не будуть перебувати на дійсній військовій службі, а залучатимуться до виконання окремих завдань, які покладаються на Збройні Сили, перш за все – захисту території від окупанта, у випадку потреби у будь-якому регіоні України.

Крім того, частини і підрозділи територіальної оборони залучатимуться до виконання завдань із сприяння діям регулярних Збройних Сил, наприклад – забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їх перегрупування.

  • Як законопроєкт підсилить загальну обороноздатність України в умовах війни та наявності окупованих територій?

Уже у самому визначенні національного спротиву розкривається концептуальний підхід до всенародного характеру оборони держави та вказується охоплення усієї території України діями з її захисту. Територіальна оборона ведеться по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору ведеться на тимчасово окупованій територій або території України, яка захоплена агресором (противником) під час збройної агресії проти України. Це суттєво посилює обороноздатність нашої держави, адже потенційний агресор буде знати, що в кожній області, в кожному районі є організовані підрозділи, які в будь-яку мить готові дати йому відсіч, навіть якщо йому вдасться захопити окремі українські території.

Якщо якась територія буде окупована противником, то там організується рух опору. Його учасникам надається повноцінний соціально-правовий захист, що є сильним мотивуючим фактором для долучення населення до протидії агресивним діям окупанта.

Цей підхід, безумовно, вплине й на агресивні Російської Федерації, адже вона буде змушена зважати на наявність територіальної оборони у випадку планування подальших наступальних дій, а також на діяльність руху опору на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, Донецької та Луганської областей.

Детальніше про законопроєкт №5557 читайте за посиланням. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *