Четвер, 20 СічняПерший регіональний
Shadow

Пластикові пакети коштуватимуть від 2 грн

пакет

Кабінет міністрів встановив мінімальні ціни на пластикові пакети. Таке рішення ухвалили, 20 грудня 2021 року, на засіданні уряду, повідомляє мінекономіки.

В уряді сподіваються, що це дозволить обмежити використання пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні. Мінімальні ціни почнуть діяти з 1 лютого 2022 року.

“Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме використовувати багаторазові екологічні”, – зазначив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Йдеться про пакети товщиною понад 50 мікрометрів. Це досить цупкі пакети, і екологи відзначають, що вони й раніше у магазинах рідко поширювалися безкоштовно.

2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;

2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

3,00 грн – пакет з ручками й боковими складками.

З 10 грудня в Україні почав діяти закон 2051−1, який обмежує використання пластикових пакетів в Україні.

Цей закон забороняє безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Але він почав діяти без встановлених мінімальних цін.

Після початку дії закону в магазинах України кульки продавали за кілька копійок.

Ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду, до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року в Україні заборонять розповсюдження ще кількох видів пакетів: зі стінками товщиною менш як 15 мікрометрів, тонких – зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів та оксорозкладних пластикових пакетів.

Як карають?

Якщо з 10 грудня держпродспоживслужба зафіксує в закладах торгівлі безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, то бізнес заплатить штраф від 1,7 до 3,4 тисячі гривень.

За повторне порушення (якщо спіймають протягом трьох років після першого) – до 8,5 тисяч гривень.

А з 10 березня 2022 року штрафи суттєво виростуть.

Якщо заклади поширюватимуть, платно чи безплатно, тонкі, надтонкі та оксорозкладні пакети, то ці заклади будуть оштрафовані на суму від 8,5 до 17 тисяч гривень.

А при повторному порушенні (теж протягом трьох років) – від 17 до 34 тисяч гривень.

Держпродспоживслужба слідкуватиме за дотриманням “антипластикового закону”, влаштовуючи планові чи позапланові перевірки магазинів, кафе, ресторанів та ринків.

BBC NEWS УКРАЇНА

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *